Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

V studiu:
 
Izbor glasbe:  
0
 
30
30
V ŽIVO
Glasbeni SOS

Priporočamo

Zapisi iz močvirja Keč de keš

Kljub temu da vemo vse o vsem, človeka še vedno kdaj pa kdaj kaj preseneti. V državnem zboru, kjer so poslanci plačani od števila ustanovljenih strokovnih skupin na mesec, so pravkar ustanovili novo. Skupino zagotovo, ako je tudi strokovna, bo povedal čas. Člani ustavne komisije Državnega zbora so se strinjali o ustanovitvi skupine, ki bo razpravljala o tem, da se uporaba gotovine zapiše v ustavo.

Vroči mikrofon Delodajalci danes pripravljeni zaposliti delavce, ki jih še pred tremi leti ne bi pod nobenim pogojem

Razmere na trgu dela so danes povsem drugačne, kot so bile še pred nekaj leti. Brezposelnost je rekordno nizka, delodajalci pa med seboj tekmujejo za najbolj iskane kadre, zanimivi so postali ljudje s statusom invalida in pa kadri, ki jih še pred tremi leti ne bi zaposlili pod nobenim pogojem.

Kulturnice Gremo v Cannes, kjer se je začel 77. mednarodni filmski festival

Začenja se 77. mednarodni filmski festival v francoskem Cannesu. Na festival se je v uradni tekmovalni program uvrstila tudi slovenska manjšinska koprodukcija Mož, ki ni mogel zamolčati režiserja in scenarista Nebojše Slijepčevića. Sicer pa tudi letošnji dogodek, na katerem bosta premierno prikazana epski Megalopolis Francisa Forda Coppole ter saga Kevina Costnerja Horizon: An American Saga, pričakuje številne filmske zvezde svetovnega slovesa.

Poslovne krivulje Vodenje s posluhom: Tom Fux

V prvi epizodi pete sezone gostimo enega najvišje uvrščenih slovenskih menedžerjev v mednarodnih korporacijah Toma Fuxa. Podpredsednik Toyota Motor Europe skrbi za prodajo in marketing, odgovoren je za 53 držav in več kot 40 milijard evrov letnega prometa. Kot pravi, se je navadil živeti v treh ali štirih državah na teden. Razkril je zanimive izzive, s katerimi se sooča v službi in povedal, kako skuša uskladiti delo in prosti čas.

Jutro 202 Ne čakaj na januar – z redno umovadbo

Tri, štiri, kdaj? V torek ob 8.00! Nova serija oddaj Ne čakaj na januar. V njej gostimo ljudi, ki so z majhno spremembo na sebi veliko dodali k boljšemu zdravju in počutju. Strokovnjakinji Maja Bresjanac in Lana Blinc pa nam povesta, kako. V tokratni epizodi razgibavamo možgane. Zanima nas, zakaj je umovadba pomembna in kaj se zgodi, če z možgani ne telovadimo dovolj. Gostja oddaje je Bojana Glavina, ki na Slovenski univerzi za tretje življenjsko obdobje obiskuje kitajščino in program razvijanja kognitivnih spretnosti.

Žoga je okrogla Jasmin Kurtić: Do reprezentančnega uspeha se ne da priti v enem letu

Serijo gostovanj nogometnega podkasta Vala 202 nadaljujemo v Italiji. Tokrat lahko po pregledu aktualnega dogajanja izveste več o zanimivi karieri Jasmina Kurtića, ki ga po koncu klubske sezone to poletje čaka nastop na Euru 2024. Boštjan Janežič in Marko Pangerc sta v Bolzanu obiskala izkušenega vezista, ki je spregovoril tako o izvrstnem delu slovenske reprezentance pod taktirko selektorja Matjaža Keka kot tudi o svojih začetkih v slovenskem nogometu in selitvi v Italijo, kjer je preživel večji del svoje kariere.

Glasba

Glasbena zgodba Steve Albini: ikona rokerskega podzemlja

Prejšnji teden je v 61. letu starosti zaradi srčnega napada umrl glasbenik in producent Steve Albini. Še raje kot producent se je opisal kot zvočni inženir, ki je slovel po svoji punkovski delovni etiki v slogu "naredi sam". Albini je bil velik kritik glasbene industrije, ki naj bi izkoriščala glasbenike in glasbenice ter jih napeljevala k stilistično homogenemu izražanju.

Glasba 202 Prenos evrovizijskega finala iz Malmöja

V Malmöju na Švedskem se je v velikem finalu za zmago na Evroviziji potegovalo 25 skladb, med njimi slovenska predstavnica Raiven s skladbo Veronika. Gostitelj v Valovskem evrovizijskem studiu je bil Maj Valerij, skozi vse nastope in posebnosti večera pa sta mu pomagala Andrej Karoli in Igor Bračič, glasbenik, satirik, živookar in velik ljubitelj evrovizijskega spektakla.

RH 202 RH 202 in Tim Urbanya | 440 | Calixta

Novosti domačih in tujih ustvarjalcev elektronske glasbe ter enourna mešanica trance in psy-trance ritmov, ki jo prinaša slovenska didžejka Kristina Zimic, umetniško Calixta. 01. The Deepshakerz x Fex (IT) - Deep Ocean 02. SG Lewis & Chloé Caillet - Costa 03. Diplo & Riva Starr ft. Kareen Lomax - Heaven or Not 04. Inner City ft. Steffanie Christi’an - Believe (Gerd Janson Remix) 05. Deep West & Moloko - On My Mind (GUZ Remix) 06. Flashmob & AndThen - This Music 07. Maz (BR) & VXSION - Amana 08. Adam Ten & Rafael - Toys 09. Jamie Jones & Jazzy - We Groovin (Sparrow & Barbossa Remix) 10. Angie Stone - Wish I Didn’t Miss You (Sonny Noto Sunset Remix) 11. Benjamin Shock - Tajrad 12. Skymate - Beautiful Place 13. Dancing Balloon - You Can Lean On Me, I Love You 14. Rich-Mond ft. Hana - Soaring High (Denis Goldin Remix) 15. Gilsons e Lagum - Céu Rosé (Joel & Uros Bosnjak Remix)

Galerija Sega Bodega - Dennis

Vsak paketek male nočne muzike irskega pop eksperimentatorja vsebuje tudi zvrhano mero džezovskih in glitchy, vselej pa tudi veliko 2-stepovske substance. To Sego Bodego in njegove eskapade z jadralsko lahkotnostjo občasno uvršča celo med sončne ambientaliste. Skrivnost Sege Bodega je v izboru in doziranju. Tudi njegov tretji album Dennis zapoveduje podobno (iz)rabo. Sega Bodega bo v tem oziru v izvrstni družbi, kajti nov album Flyšter ima mariborski über hiphop talent YNGFireFly. Prav vse pa velja tudi za (naj res ostane skrivnosten) ACSVG-ja, ki je nakazal nov albumski prelom Cuker III. Paleto novosti bo podprl še Trzinčan Majlo 27. Tik pred svojim prvim nastopom pri nas zapoje tudi ameriški superzvezdniški soul-traper Lil Tjay. Galerija na plano, ta je na nacionalnem FM podstavku državljanom privoščila tudi bednega Drakea in enako bednega Kendricka Lamarja z njunima pocarskima tehnikama oz. razkrojenim besednim spopadom, ki ga je Mito, in to ravno na YGNFireFlyjevi izdaji tam okrog prejšnje olimpijade najbolj simple, najlepše, najbolj decentno in najbolj humorno raztolmačil: “Raperji [betlanje] rabjo, da se ne pozabjo.”

Proti etru, spet ta muzika Neustrašni Kamasi!

Tokrat na obratu ravnokar izdani albumi Fearless Movement gromkih saksofonskih pihanj Kamasija Washingtona, trobentarskega mantranja Gorana Kajfeša in kontabasovske eklektike Rose Brunello. Ob tem še napoved prihajajoči poklon izročilu jamajških godb 70. let saksofonista Nata Birchalla.  01 Ike Noble & The Uptights - It's Bad 02 Rosa Brunello - From The Ground Up  03 Rosa Brunello - Found You In A Maze  04 Kamasi Washington - Lesanu  05 Kamasi Washington - Dream State 06 Goran Kajfeš Tropiques - Prije i posle 07 nat birchall - Lalibela 08 Finn Rees - Expansion  09 Cassie Kinoshi's SEED - Smoke in the Sun

Glasba 202 Rockoteka: Intervju Rod Stewart

Poleg veliko novi pesmi bo osrednja osebnost tokratne Rockoteke Rod Stewart. Devetinsedemdesetletni pevec je glasbeno dejaven že vse od leta 1961. Večina vas ga pozna po njegovih številnih uspešnicah iz sedemdesetih, osemdesetih, devetdesetih: Sailing, The First Cut Is the Deepest, Maggie May, Tonight's the Night, Da Ya Think I'm Sexy, Rhythm of My Heart. Izbrane boste lahko ujeli naslednjo nedeljo, 19. maja, v dvorani Stožice. V pogovoru tudi o njegovem prostem času in načrtih za prihodnje leto. Preostanek oddaje pa bo namenjen novim skladbam Erica Claptona, Davida Gilmourja, Joeja Satrianija in Steva Vaia, skupin Gordi, Divlje jagode in Deep Purple. Za konec boste ujeli še nekaj glasbe od kanadskega blues rock dueta Kevin & JD.

Cederama Lucy Rose – This Ain’t The Way You Go Out

Londonska kantavtorica je zaslovela z nežnimi, raje bolj akustičnimi songi. Lucy Rose je še zlasti znana po romantičnih urbanih prizorih, navdih za njeno liriko so poti po mestu in postanki v očarljivih parkih. Pevka, ki se spremlja s kitaro, je na odru le redko sama, pri tem jo spremljevalna zasedba iz folk ali folk pop okolja praviloma pospremi le do plahega folk rok izraza. Zato toliko bolj preseneča slogovni obrat Lucy Rose, ki zaznamuje njen šesti album. Z materinstvom je avtoričina poezija še veliko bolj suverena in realna. To pa lepo poudari klavirsko voden pop, ki ima po novem tudi precej občasnih džezovskih prvin. Lucy Rose zaradi producenta Kwebsa (sodelavca neosoularja Samphe in pred kratkim še poeta in raperja Loyla Carnerja) na tem čudovitem albumu zveni radoživo, sočno, a tudi, čeprav redko melanholično, skorajda kot simbolna vmesnica med Norah Jones in Brittany Howard.

Notice auto - Departure

Aleš Mačkovšek, Marko Petrič in Zlatko Đogić sestavljajo auto, domači trio, ki vozi v žanrih krautrocka, psihedelične glasbe, surf rocka in garage noisa. Prvenec, ki je izšel v začetku tedna, bodo predstavili 17. maja v Gali Hali.

Jutranji koncert pri Andreju Niet v živo pri Andreju

Bil je maj in vrnili so nas v zlata leta slovenskega punka. Ob praznovanju četrtega desetletja ustvarjanja so v studiu 26 tokrat budnico pripravili legendarni Nieti.

Izštekani Izštekani Kontradikshn

Posavski Kontradikshn so svojevrstna glasbena skupina. Bili so že označeni za eno redkih slovenskih elektrorokovskih atrakcij. Letos so izdali svoj prvi singel v slovenščini, na nastop v oddajo Izštekani pa so pripeljali simfonični orkester Glasbene šole Krško.

Na sceni zGodbe generacij

Kompilacija zGodbe generacij zaokroža prerez glasbenega ustvarjanja v Zgornji Vipavski dolini skozi desetletja. Je preplet raznovrstnih idej, slogov in pristopov h glasbenemu izražanju. Ta kalejdoskop je odmev raznovrstnih zgodb, ki so jih ustvarile generacije glasbenic in glasbenikov na Ajdovskem. Kompilacija dopolnjuje in nadgrajuje publikacijo, povezujeta se v celoto. O projektu eden izmed iniciatorjev, Sandi Škvarč.

Jutro

Jutro 202 UgibAnja: Liga prvakov, Milano in Gregor Ropret

Kombinacija športa, torej gibanja, in kviza z Anjo nam ponuja radijsko igro z zelo preprostimi pravili. Tri vprašanja, trije odgovori. V finalu pa poiščemo športnika ali športnico, ki vse te odgovore povezuje.

Jutro 202 Ne čakaj na januar – z redno umovadbo

Tri, štiri, kdaj? V torek ob 8.00! Nova serija oddaj Ne čakaj na januar. V njej gostimo ljudi, ki so z majhno spremembo na sebi veliko dodali k boljšemu zdravju in počutju. Strokovnjakinji Maja Bresjanac in Lana Blinc pa nam povesta, kako. V tokratni epizodi razgibavamo možgane. Zanima nas, zakaj je umovadba pomembna in kaj se zgodi, če z možgani ne telovadimo dovolj. Gostja oddaje je Bojana Glavina, ki na Slovenski univerzi za tretje življenjsko obdobje obiskuje kitajščino in program razvijanja kognitivnih spretnosti.

Antikviz Mehika

Pet podatkov o Mehiki, iščemo napačnega!

Globalna vas Barcelona je prehrupna

Po študiju sodobnega plesa v Salzburgu je Uršo Sekirnik ljubezen privedla do Barcelone. Po dobrih desetih letih življenja tam se namerava zdaj preseliti nazaj v rojstni kraj, tj. Škofjo Loko, iz istega razloga, potem ko je v Španiji spoznala svojega novega partnerja, ki je slučajno Slovenec. Poleg tega ima, kot pravi, tudi velemest nasploh po malem dovolj. Predvsem asfalta ter trušča in hrupa, v katerem se je še v svojih post-študentskih letih počutila zelo svobodno in ki jo je še pred nekaj leti močno fasciniral. Danes pogreša predvsem neokrnjeno naravo in za nas tukaj samoumevni vsakodnevni dostop do nje.

Jutranji koncert pri Andreju Niet v živo pri Andreju

Bil je maj in vrnili so nas v zlata leta slovenskega punka. Ob praznovanju četrtega desetletja ustvarjanja so v studiu 26 tokrat budnico pripravili legendarni Nieti.

Jutro 202 Kako si pa ti dobil ime: Diana

Je nekaj, po čemer se razlikujemo. Za številnimi od njih pa se skrivajo zanimive zgodbe. Kako ste pa vi dobili ime? Naša poslušalka Diana ga ni dobila po valižanski princesi Diani, niti po v 70. letih priljubljenem istoimenskem modelu avtomobila. Če imaš zanimivo zgodbo se nam javi na val202@rtvslo.si ali pa na odzivniku na številki 051 202 202.

Jutro 202 Ne čakaj na januar – z redno telovadbo

Tri, štiri, kdaj? V torek ob 8.00 zjutraj! Nova serija oddaj Ne čakaj (na januar). V njej gostimo ljudi, ki so z majhno spremembo na sebi veliko dodali k boljšemu zdravju in počutju. Strokovnjakinji Maja Bresjanac in Lana Blinc pa nam povesta, kako. V prvi epizodi sta z nami upokojenca Miča in Bojan, ki po novem redno telovadita.

Globalna vas Imeti otroka v New Yorku je zelo lepo in zelo težko

Tatjana Trček Pulišič, profesorica in vodja laboratorija na elitni Univerzi Johnsa Hopkinsa v Baltimoru, kjer med drugim raziskuje matične celice, pripoveduje o svoji selitvi v ZDA. Amerika jo je sicer zanimala že od otroštva, dejanski odločitvi za selitev pa je botrovala selitev njenega partnerja (zdaj moža) v New York, kjer je z njim in danes 10-letno hčerko preživela svoja prva leta čez lužo. New York ji kljub nekaterim manj prijetnim vidikom bivanja, kot so ekstremno visoke najemnine in spanje v utesnjujočih garsonjerah, ostaja v toplem spominu.

Jutro 202 Pavza: Matej Černe, brez spanja smo ustvarjalni le en dan

Matej Černe je profesor na ekonomski fakulteti, ki preučuje povezavo med ustvarjalnostjo in spanjem. Govori o ultimativni pavzi, spanju.

Jutro 202 Jerry Seinfeld in serija o ničemer

Leta 1989 se je predvajala prva epizoda legendarne serije Seinfeld. Absurdnost in peripetije vsakdanjega življenja, so osrednje tematike serije, ki sta si jo konec 80-ih let minulega stoletja zamislila Larry David in Jerry Seinfeld, ki ravno te dni praznuje 70 let. Večkrat nagrajena serija se je iz devetdesetih let in malih zaslonov preselila na sodobne pretočne platforme, kjer živi še danes. Odjemalci so ostali oboževalci iz preteklost, a hkrati sitcom vedno znova pritegne novo, mlajše občinstvo. Kaj je skrivnost uspeha, bistvo Seinfelda, ki je postal popkuturni fenomen? Na vprašanja nam je pomagala odgovoriti filmska kritičarka in novinarka kulturnega uredništva na portalu MMC, Ana Jurc.

Antikviz Konji

Pet podatkov o konjih, iščemo napačnega!

Aktualno

Zapisi iz močvirja Keč de keš

Kljub temu da vemo vse o vsem, človeka še vedno kdaj pa kdaj kaj preseneti. V državnem zboru, kjer so poslanci plačani od števila ustanovljenih strokovnih skupin na mesec, so pravkar ustanovili novo. Skupino zagotovo, ako je tudi strokovna, bo povedal čas. Člani ustavne komisije Državnega zbora so se strinjali o ustanovitvi skupine, ki bo razpravljala o tem, da se uporaba gotovine zapiše v ustavo.

Kulturnice Gremo v Cannes, kjer se je začel 77. mednarodni filmski festival

Začenja se 77. mednarodni filmski festival v francoskem Cannesu. Na festival se je v uradni tekmovalni program uvrstila tudi slovenska manjšinska koprodukcija Mož, ki ni mogel zamolčati režiserja in scenarista Nebojše Slijepčevića. Sicer pa tudi letošnji dogodek, na katerem bosta premierno prikazana epski Megalopolis Francisa Forda Coppole ter saga Kevina Costnerja Horizon: An American Saga, pričakuje številne filmske zvezde svetovnega slovesa.

Vroči mikrofon Delodajalci danes pripravljeni zaposliti delavce, ki jih še pred tremi leti ne bi pod nobenim pogojem

Razmere na trgu dela so danes povsem drugačne, kot so bile še pred nekaj leti. Brezposelnost je rekordno nizka, delodajalci pa med seboj tekmujejo za najbolj iskane kadre, zanimivi so postali ljudje s statusom invalida in pa kadri, ki jih še pred tremi leti ne bi zaposlili pod nobenim pogojem.

Poslovne krivulje Vodenje s posluhom: Tom Fux

V prvi epizodi pete sezone gostimo enega najvišje uvrščenih slovenskih menedžerjev v mednarodnih korporacijah Toma Fuxa. Podpredsednik Toyota Motor Europe skrbi za prodajo in marketing, odgovoren je za 53 držav in več kot 40 milijard evrov letnega prometa. Kot pravi, se je navadil živeti v treh ali štirih državah na teden. Razkril je zanimive izzive, s katerimi se sooča v službi in povedal, kako skuša uskladiti delo in prosti čas.

Mihilizem Matjaž Črnivec: Jezus je umrl zate, ker te ima rad

Matjaža sem slišal v podkastu Odnosi so zakon govoriti o njegovem odnosu z bogom. Pa o tem, kako je poskusil vse vzhodnjaške prakse, preden je, kot pravi sam, postal Jezusov učenec. Izjemno pronicljiv sogovornik, ki ruši vse stereotipe o tem, kaj pomeni slediti nečemu višjemu. Ne pripada nobeni instituciji in ima samo enega šefa. Matjaž je model! Uživajte. Jaz sem zelo.

Kulturnice Po deželi stečkov

V Atriju ZRC SAZU v Ljubljani je do nedelje, 19. maja, na ogled razstava fotografij z naslovom Po deželi stečkov, s katero predstavljajo raziskovalni projekt, ki se posveča srednjeveškim nagrobnikom predvsem na območju Bosne in Hercegovine. Razstava je nastala ob zagonu projekta Unde venis, ki naj bi razvozlal enigmo te izredne dediščine, ki je od leta 2016 na seznamu Unescove kulturne dediščine.

Ime tedna Saša Matko: Hvaležni smo, da nas ženske sprejmejo pri tako intimnem dogodku, kot je porod

Ime tedna je postala Saša Matko, predsednica sekcije medicinskih sester in babic pri Zbornici zdravstvene in babiške nege, ki je aktivno sodelovala pri vpisu babištva na seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva. Izročitev listine je uradno zapečatila vpis babištva na Unescov seznam, hkrati pa Slovenijo zavezuje k boju za javno zdravstvo, varnost žensk in reproduktivne pravice.

Zgodbe Komadi: Bil je maj

Igor Dernovšek je skupaj z Alešem Češnovarjem leta 1984 ustanovil skupino Niet. V dobrem letu dni so se prebili na sceno, nastopili na Novem rocku in odšli na turnejo v Francijo. Bil je maj 1985 v Parizu. Del benda se je odpravil v četrt Pigalle. Sledila so leta aidsa in smrti. Igor leta 1993 napiše komad Bil je maj.

Nedeljski gost Dušan Hren: Ljudje so stali pred radiem in gledali televizijo

Dušan Hren, glasbenik, režiser, vsestranski ustvarjalec, legenda slovenske radiotelevizije, je 5. maja praznoval 95. rojstni dan. V pogovoru se spominja svojega otroštva, očeta, ki je bil ožji sodelavec generala Maistra, vojne, predvsem pa zelo rad pripoveduje o glasbi in delu na RTV Slovenija. Na Radiu Ljubljana se je zaposlil leta 1956, dve leti kasneje pa ga je prevzela televizija, njegova velika ljubezen.

Aktualno 202 Evrovizija: Protesti, diskvalifikacija, povečano varovanje, nekaj pa tudi glasbe

Pred letošnjim finalom Evrovizije, ki poteka v Malmü preverimo sveže informacije iz zakulisja odrskih nastopov, sprehodimo pa se tudi po ulicah tega švedskega mesta, ki te dni živi z evropsko glasbo.

Aktualno 202 Reportaža: Pot ob žici

Ena večjih rekreativnih športnih prireditev pri nas poteka že od četrtka, danes se zaključuje s tradicionalnim pohodom ob poti, kjer je stala žica okupirane Ljubljane in s tekom trojk, kjer se tekači v ekipnem duhu spopadejo z izivi Ljubljanskih ulic in okoliških vzpetin. Na pohodu in v središču mesta, kjer je na Kongresnem trgu stal cilj za tekače, smo ulovili vzdušje prireditve, ki se je je udeležilo dobrih 35.000 ljudi.

Jutranji koncert pri Andreju

Niet v živo pri Andreju

19 min

Kjer tišina ostane brez besed S01E06: Lotos Music

12 min

Lara Baruca živo pri Andreju

28 min

Kjer tišina ostane brez besed S01E05: Studio Kif-Kif

12 min

Alo!Stari v živo pri Andreju

25 min

Kjer tišina ostane brez besed S01E04: Studio Marsh

11 min

Šport 202

Naval na šport Odbojka in šport invalidov

Slovenski odbojkarji so začeli priprave na elitno ligo narodov. V drugi polovici prihodnjega meseca bodo igrali tudi pred domačim občinstvom v Ljubljani, ki bo gostila zadnji turnir najboljših ekip pred olimpijskimi igrami. Posvetimo se tudi največjemu namiznoteniškemu turnirju za športnike invalide, ki so ga že devetnajstič priredili v Laškem.

Naval na šport Odbojka in šport invalidov

Slovenski odbojkarji so začeli priprave na elitno ligo narodov. V drugi polovici prihodnjega meseca bodo igrali tudi pred domačim občinstvom v Ljubljani, ki bo gostila zadnji turnir najboljših ekip pred olimpijskimi igrami. Posvetimo se tudi največjemu namiznoteniškemu turnirju za športnike invalide, ki so ga že devetnajstič priredili v Laškem.

Športna zgodba Liga narodov v odbojki

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je začela priprave na ligo narodov. Zadnji turnir elitnega tekmovanja bo junija v Ljubljani, po katerem bodo znani vsi udeleženci olimpijskega turnirja v Parizu.

Naval na šport Motokros in nogomet

V spomladanskem delu svetovnega prvenstva motokrosistov se dirke vrstijo iz tedna v teden. Po veliki nagradi Galicije bo že v nedeljo dirka v Franciji. Popoldanske športne minute namenjamo še nogometu in najnovejši epizodi podkasta Žoga je okrogla, v kateri je gost slovenski reprezentant Jasmin Kurtić.

Žoga je okrogla Jasmin Kurtić: Do reprezentančnega uspeha se ne da priti v enem letu

Serijo gostovanj nogometnega podkasta Vala 202 nadaljujemo v Italiji. Tokrat lahko po pregledu aktualnega dogajanja izveste več o zanimivi karieri Jasmina Kurtića, ki ga po koncu klubske sezone to poletje čaka nastop na Euru 2024. Boštjan Janežič in Marko Pangerc sta v Bolzanu obiskala izkušenega vezista, ki je spregovoril tako o izvrstnem delu slovenske reprezentance pod taktirko selektorja Matjaža Keka kot tudi o svojih začetkih v slovenskem nogometu in selitvi v Italijo, kjer je preživel večji del svoje kariere.

Naval na šport Kolesarstvo in rokomet

Na kolesarski dirki po Italiji je Tadej Pogačar s svojim moštvom na devetih etapah temeljito spoznal svoje osrednje tekmece. Prva tritedenska dirka sezone se bo po dnevu premora nadaljevala jutri. Posvetili se bomo še odzivom iz tabora slovenskih rokometašev, ki so vozovnico za svetovno prvenstvo 2025 lovili v Švici.

Športna zgodba Svetovno prvenstvo v motokrosu

Najboljši motokrosisti sveta so se prvič pomerili v Galiciji, na povsem novem prizorišču svetovnega prvenstva. V zgoščenem sporedu spomladanskega dela sezone, bo že to nedeljo sledila nova dirka v Franciji.

Naval na šport Nogomet in kolesarstvo

V predzadnjem krogu nogometnega prvenstva sta se v nabito polnem Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Olimpija. Ob razpletu nogometnega derbija se bomo posvetili še kolesarski dirki po Italiji. Po včerajšnji gorski tudi današnja etapa ponuja strme vzpone.

Športna zgodba Nogometni derbi

V Ljudskem vrtu sta se sinoči v predzadnjem kolu nogometnega prvenstva pomerila Maribor in Olimpija. Ob prevladi Celja v letošnji sezoni je večnima tekmecema ostal boj za 2. mesto.

Naval na šport Nogometni derbi in kolesarstvo

Po posamični vožnji na čas, ki je prinesla spremembe v skupni razvrstitvi, bo na kolesarski dirki po Italiji na vrsti zahtevna gorska etapa. Večer prinaša derbi nogometnega državnega prvenstva, ki bo odločal o končnem 2. mestu. Maribor bo v Ljudskem vrtu gostil Olimpijo.

Športna zgodba Kolesarska dirka po Italiji

Kolesarji so prvo tretjino dirke po Italiji končali s posamično vožnjo na čas. Pred prvim dnevom premora bosta še gorski etapi.

Najnovejše

Naval na šport Odbojka in šport invalidov

Slovenski odbojkarji so začeli priprave na elitno ligo narodov. V drugi polovici prihodnjega meseca bodo igrali tudi pred domačim občinstvom v Ljubljani, ki bo gostila zadnji turnir najboljših ekip pred olimpijskimi igrami. Posvetimo se tudi največjemu namiznoteniškemu turnirju za športnike invalide, ki so ga že devetnajstič priredili v Laškem.

Zapisi iz močvirja Keč de keš

Kljub temu da vemo vse o vsem, človeka še vedno kdaj pa kdaj kaj preseneti. V državnem zboru, kjer so poslanci plačani od števila ustanovljenih strokovnih skupin na mesec, so pravkar ustanovili novo. Skupino zagotovo, ako je tudi strokovna, bo povedal čas. Člani ustavne komisije Državnega zbora so se strinjali o ustanovitvi skupine, ki bo razpravljala o tem, da se uporaba gotovine zapiše v ustavo.

Dogodki in odmevi Premier Golob napovedal boljše vrednotenje zdravnikov, ki opravijo več dela

Premier Robert Golob je po današnjem sestanku z vodstvi bolnišnic stavko zdravnikov komentiral samo zelo posredno. Potem ko je pozdravil ukrepe za povečanje produktivnosti v zdravstvu in dejal, da je vlada zagotovila denar za to, je namreč dodal, da bodo na ta način prišli do sistema nagrajevanja tistih zaposlenih v zdravstvu, ki več delajo, za razliko od tistih, ki se danes morda bolj ukvarjajo z drugimi stvarmi. Druge teme: - V nizu zahtev v javnem sektorju za povečanje plač so danes nov korak naredili v Skupnosti občin. Prepričani so, da so se zaradi dolgoletnega zanemarjanja županskih plač zgodile velike anomalije, zato so v ustavno presojo vložili zakon o sistemu plač v javnem sektorju in zakon o lokalni samoupravi. - Celovita ureditev migracij v Evropski uniji, ki so jo dokončno potrdili po osmih letih pogajanj, namesto obveznega premeščanja prosilcev za mednarodno zaščito uvaja solidarnost med članicami pri njihovem sprejemanju. Novo zakonodajo bodo morale začeti uporabljati čez dve leti. - Ob zastoju pogajanj za ustavitev ognja v Gazi izraelska vojska stopnjuje napade v Rafi in drugod v enklavi. Medtem je mošejo Al Aksa napadlo več deset Izraelcev in tam izobesilo zastavo judovske države.

Kulturnice Gremo v Cannes, kjer se je začel 77. mednarodni filmski festival

Začenja se 77. mednarodni filmski festival v francoskem Cannesu. Na festival se je v uradni tekmovalni program uvrstila tudi slovenska manjšinska koprodukcija Mož, ki ni mogel zamolčati režiserja in scenarista Nebojše Slijepčevića. Sicer pa tudi letošnji dogodek, na katerem bosta premierno prikazana epski Megalopolis Francisa Forda Coppole ter saga Kevina Costnerja Horizon: An American Saga, pričakuje številne filmske zvezde svetovnega slovesa.

Danes do 13:00 Evropska unija dokončno potrdila migracijski pakt.

Države članice Evropske unije so manj kot mesec dni pred evropskimi volitvami dokončno potrdile pakt o migracijah in azilu, za katerega so se pogajale več let. V središču je obvezna solidarnost; zakonodaja prinaša tudi hitrejše obravnavanje prošenj za azil in učinkovitejše upravljanje meja. Ostali poudarki oddaje: - Sredstva za zaposlene v zdravstvu, ki delajo več, po besedah premiera Goloba zagotovljena. - Pogajanja za ustavitev ognja v Gazi zaradi izraelske operacije v Rafi v slepi ulici. - Združene države Ukrajini zagotovile novo pomoč v orožju.

Vroči mikrofon Delodajalci danes pripravljeni zaposliti delavce, ki jih še pred tremi leti ne bi pod nobenim pogojem

Razmere na trgu dela so danes povsem drugačne, kot so bile še pred nekaj leti. Brezposelnost je rekordno nizka, delodajalci pa med seboj tekmujejo za najbolj iskane kadre, zanimivi so postali ljudje s statusom invalida in pa kadri, ki jih še pred tremi leti ne bi zaposlili pod nobenim pogojem.

Poslovne krivulje Vodenje s posluhom: Tom Fux

V prvi epizodi pete sezone gostimo enega najvišje uvrščenih slovenskih menedžerjev v mednarodnih korporacijah Toma Fuxa. Podpredsednik Toyota Motor Europe skrbi za prodajo in marketing, odgovoren je za 53 držav in več kot 40 milijard evrov letnega prometa. Kot pravi, se je navadil živeti v treh ali štirih državah na teden. Razkril je zanimive izzive, s katerimi se sooča v službi in povedal, kako skuša uskladiti delo in prosti čas.

Naval na šport Odbojka in šport invalidov

Slovenski odbojkarji so začeli priprave na elitno ligo narodov. V drugi polovici prihodnjega meseca bodo igrali tudi pred domačim občinstvom v Ljubljani, ki bo gostila zadnji turnir najboljših ekip pred olimpijskimi igrami. Posvetimo se tudi največjemu namiznoteniškemu turnirju za športnike invalide, ki so ga že devetnajstič priredili v Laškem.

Jutro 202 UgibAnja: Liga prvakov, Milano in Gregor Ropret

Kombinacija športa, torej gibanja, in kviza z Anjo nam ponuja radijsko igro z zelo preprostimi pravili. Tri vprašanja, trije odgovori. V finalu pa poiščemo športnika ali športnico, ki vse te odgovore povezuje.

Jutro 202 Ne čakaj na januar – z redno umovadbo

Tri, štiri, kdaj? V torek ob 8.00! Nova serija oddaj Ne čakaj na januar. V njej gostimo ljudi, ki so z majhno spremembo na sebi veliko dodali k boljšemu zdravju in počutju. Strokovnjakinji Maja Bresjanac in Lana Blinc pa nam povesta, kako. V tokratni epizodi razgibavamo možgane. Zanima nas, zakaj je umovadba pomembna in kaj se zgodi, če z možgani ne telovadimo dovolj. Gostja oddaje je Bojana Glavina, ki na Slovenski univerzi za tretje življenjsko obdobje obiskuje kitajščino in program razvijanja kognitivnih spretnosti.

Jutranja kronika Članice Unije naj bi dokončno potrdile pakt o migracijah in azilu, ki prinaša obvezno solidarnost.

Članice Unije naj bi dokončno potrdile pakt o migracijah in azilu. Večina ni navdušena nad obvezno solidarnostjo, del političnega spektra pa pogreša bolj dejavna prizadevanja za vključevanje migrantov in možnosti povečanja zakonitih migracij. Ostali poudarki oddaje: - Nemško sodišče odločilo: skrajna Alternativa za Nemčijo bi lahko ogrožala demokracijo, obveščevalci jo lahko nadzorujejo. - Gostinci, hotelirji in občine pozdravljajo zaostritev pogojev za kratkoročno oddajanje nepremičnin. - Začenja se canski filmski festival, v tekmovalnem programu tudi slovenska manjšinska koprodukcija.

Domov V živo Podkasti Spored Kontakt