Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Paraolimpijske igre 2020

Franček Gorazd Tiršek vsem svetuje ukvarjanje s športom: "Svet je lepši"

Franček Gorazd Tiršek, najuspešnejši slovenski udeleženec olimpijskih iger, ki se je vrnil domov s srebrno in bronasto medaljo, pravi, da je prekrasen občutek osvojiti medalji sploh v tako zahtevnih razmerah, kakršne so bile v Tokiu.

1

Več novic

Tiršek za konec slovenskih paraolimpijskih nastopov 24.

Na paraolimpijskih igrah v Tokiu je konec slovenskih nastopov. Zadnji je šel v areno dobitnik dveh medalj, strelec Franček Gorazd Tiršek, ki je v disciplini z malokalibrsko puško leže v kategoriji R9 osvojil 24. mesto.

Lokostrelec Fabčič obstal v osmini finala

Na paraolimpijskih igrah v Tokiu sta v petek nastopila dva Slovenca. Tim Žnidaršič Svenšek je na 100 metrov hrbtno osvojil 16. mesto, lokostrelec Dejan Fabčič pa je tekmovanje sklenil v osmini finala.

8

Tirška v soboto čaka še en nastop, v petek bosta aktivna Fabčič in Žnidaršič Svenšek

Paraolimpijske igre v Tokiu se počasi iztekajo. Do konca so še trije tekmovalni dnevi, v petek pa bosta nastopila lokostrelec Dejan Fabčič in plavalec Tim Žnidaršič Svenšek.

1

Izjemni Tiršek po preobratu do bronaste medalje!

Strelec Franček Gorazd Tiršek je na paraolimpijskih igrah v Tokiu dobil bronasto medaljo z zračno puško leže v kategoriji SH2. S tem je osvojil še drugo medaljo na Japonskem, saj je bil v ponedeljek z istim orožjem srebrn stoje.