Sodniški kriterij ni bil enak za obe ekipi. Prva izključitev je bila smešna. Razočarani smo. Upajmo, da bo takih tekem čim manj.

Kapetan Olimpije Andraž Šporar

Samo vprašal sem četrtega sodnika, zakaj je glavni sodnik po dveh minutah pokazal, da naš igralec prejme drugi rumeni karton po enakovrednem prekršku. Predtem pa dvakrat, trikrat tega ni storil.
Ne moreš se vedno trdno držati pravil ter ko se nekdo zadere in pade na tla, mu pokazati kar drugi rumeni in rdeči karton. Če smo mi dobili dva rdeča kartona, bi ga lahko po mojem mnenju tudi še kdo drug dobil.

Četrti sodnik je dvakrat, trikrat prišel v naš tehnični prostor in nam grozil, da bo naslednjega, ki vstane, izključil, kar je zame čisto nekaj neverjetnega. Tehnični prostor je prostor trenerja, kjer opravljamo svoje delo in ne vem, zakaj bi četrti sodnik moral hoditi po našem prostoru in nas opozarjati, kaj smemo in česa ne smemo.

Če se bomo obnašali nešportno, pričakujem, da bodo sodniki reagirali. Toda ni bilo kakšne nešportnosti, žal besede ali česa drugega. Tudi glavni sodnik mi ni pojasnil, zakaj sem bil izključen, ko sem ga vprašal. To me res zelo zelo čudi.
Sicer pa smo slabo začeli tekmo, žoga ni tekla, veliko preveč smo grešili pri podajah. Potem smo zelo hitro prejeli zadetek in postali nervozni predvsem zaradi sodniških odločitev.

Trener Olimpije Marijan Pušnik je takole komentiral sojenje na sobotni tekmi 3. kroga Prve lige TS proti Domžalam, na kateri so Ljubljančani izgubili z 0:2, srečanje pa po izključitvah Matica Finka v 30. minuti in Roka Kronavetra v 60. minuti zaradi dveh rumenih kartonov končali le z devetimi nogometaši. Ob koncu prvega polčasa je moral na tribuno tudi Pušnik. Glavni sodnik je bil Matej Jug, četrti pa Rafael Ajdovec.

Trener Domžal Luka Elsner pa je povedal: Odgovorili smo na moško igro, ki je na tej ravni nujna. Zaradi agresivnosti v dvobojih je bila tekma verjetno malce manj gledljiva, a smo inteligentno in pametno odigrali tekmo. Delali smo ves teden na tem, ker smo imeli od začetka sezone težave na tem področju. Zdaj smo pokazali, da smo lahko mentalno prisotni 90 minut.

Delo sodnika težko komentiram. Nismo se umikali iz dvobojev, dvakrat smo jih resno dobili, morali pa bomo pogledati posnetke, da bomo videli, ali so bile odločitve pravilne. Iz prvih občutkov bi rekel, da je sodnik oddelal tako, kot bi moral.
Vir: Val 202

Mandarić: Te dni bo znan še vsaj en novinec