Citat za prebrat
Diego Maradona - Peter Shilton
165 cm visoki Maradona je na stadionu Azteca v Ciudad de Mexicu takole preskočil 183 cm visokega Angleža, ki je pri tem kot vratar seveda lahko uporabljal še roke. A sodnikom se nebeški skok Maradone ni zdel sumljiv, ob močnem soncu pa tudi večina navijačev ni videla goljufije. Po tekmi je Maradona dejal, da je posredovala "božja roka" (La Mano de Dios). Foto: AP

Peter Shilton

O božji milosti 32 let po "božji roki"
22. junij 2018 ob 13:55
London - MMC RTV SLO

Bog se je danes zjutraj ozrl name. Gledal sem najslabši nogomet Argentine na svetovnih prvenstvih, in to na predvečer obletnice incidenta z božjo roko.

Legendarni vratar Anglije Peter Shilton si je ob polomu privoščil Argentince in se spomnil najhujšega poraza v svoji karieri. Četrtfinalno tekmo na SP 1986 proti Argentini je odločil Diego Maradona z dvema nepozabnima potezama: najprej je v 51. minuti z božjo roko preskočil visokoraslega vratarja, pri čemer so tunizijski sodniki pod vodstvom Ali Bin Nasra spregledali očitno igranje z roko. A čez 4 minute je tudi sledil gol stoletja, ko je Maradona s svoje polovice preigral celotno angleško obrambo, na koncu pa tudi Shiltona.