Toyota se je zadnjih stopničk veselila v Suzuki, kjer je Jarno Trulli osvojil drugo mesto. Foto: EPA

Lani je to tekmovanje zapustila Honda, pred dnevi so odhod po letu 2010 napovedali "gumarji" iz Bridgestona, zdaj odhaja tudi Toyota, ki je v serijo vstopila leta 2002, sedež pa je imela v Kölnu.

O umiku razmišljali že lani
"Odločitev je bila težka, a neizogibna," je na tiskovni konferenci čustveno razlagal predsednik koncerna Akio Tojoda. Glavni vzrok se skriva v finančni krizi. "Že od lani se zaradi te krize sprašujemo, ali je smiselno vztrajati. Zdaj smo se odločili, da se povsem umaknemo. Rad bi se opravičil vsem našim navijačem, ker nismo dosegli zastavljenih ciljev," je še povedal Tojoda.

Toyota je letno v formulo ena vlagala po 300 milijonov dolarjev, v osmih letih pa ni dočakala zmage, veselila pa se je 13 stopničk.