Lewis Hamilton je edini dirkač v zadnjih osmih letih, ki je uspel dirko za VN Madžarske dobiti s prvega štartnega mesta (2007 in 2012). Foto: Reuters

Zaradi visokih temperatur je dirkanje kar oteženo. Zares sem bil presenečen, ko so mi po radijski zvezi sporočili, da sem dosegel najhitrejši čas kvalifikacij, saj se mi je zdelo, da nisem odpeljal najboljšega kroga. Pričakoval sem, da bo prvi Sebastian (Vettel).

Lewis Hamilton
Sebastian Vettel
Sebastian Vettel bo dirko za VN Madžarske začel z drugega štartnega mesta. Njegov moštveni kolega Mark Webber je v finalnem delu zaradi okvare na dirkalniku ostal brez časa in bo dirko začel deseti. Foto: Reuters

Britanec, ki naravnost obožuje Hungaroring, je prvi in drugi del kvalifikacij končal za moštvenim kolegom Nicom Rosbergom, v finalnem delu pa je z odlično vožnjo za 38 tisočink prehitel Vettla in svojemu moštvu priboril še 7. 'pole' v letošnji sezoni.

Iz druge vrste bosta nedeljsko preizkušnjo začela Romain Grosjean (Lotus) in Hamiltonov moštveni kolega Nico Rosberg. Neposredno za njima sta se v kvalifikacijah uvrstila Fernando Alonso (Ferrari) in Kimi Räikkönen (Lotus).

Hamilton najprej zaostal za 13 tisočink ...
V prvem delu kvalifikacij sta bila mercedesa razred zase. Nico Rosberg je z 1:20,350 odpeljal najhitrejši krog, Hamilton je za njim zaostal zgolj za 13 tisočink sekunde. Tretji je bil Grosjean, ki je bil sicer najhitrejši na tretjem prostem treningu, četrti pa Vettel.

... v drugem delu pa za 84 tisočink sekunde
Tudi v drugem delu kvalifikacij je bil najhitrejši Rosberg, ki je še popravil izid s prvega dela (1:19,778), Hamilton je na drugem mestu tokrat zaostal za 84 tisočink sekunde. Vettel je bil tretji (+0,214), Grosjean četrti. V finale so se uvrstili še Alonso, Räikkönen, Felipe Massa, Mark Webber, Daniel Ricciardo in Sergio Perez.