Sebastian Vettel je bil v lanski sezoni, v kateri je osvojil že četrti zaporedni naslov svetovnega prvaka v formuli ena, razred zase. Foto: EPA

Mislim, da bi bilo za formulo ena bolje, če bi v novi sezoni dobili drugega prvaka. Zaradi zanimivosti in da bi ta šport malce poživili. Vsekakor bi bilo to osvežujoče. Osvojiti štiri zaporedne naslove je kar nekoliko pohlepno.

Jackie Stewart
Nekdanji dirkač formule ena sir Jackie Stewart meni, da smrt očeta ne bo pretirano vplivala na dirkanje Jensona Buttna. Foto: EPA

Vettel je lani pri zgolj 26 letih postal najmlajši štirikratni svetovni prvak v formuli ena, kako dominanten je bil, pa najbolje kaže podatek, da je dobil prav vseh devet dirk v drugi polovici sezone. To pomeni, da izjemnega Heppenheimčana nihče ni premagal že vse od julija. Nazadnje je moral premoč priznati 28. julija, ko je dirko za VN Madžarske dobil Lewis Hamilton, pred Nemca pa se je uvrstil še Kimi Räikkönen.

Pohlep: štirje zaporedni naslovi
"Mislim, da bi bilo za formulo ena bolje, če bi v novi sezoni dobili drugega prvaka. Zaradi zanimivosti in da bi ta šport malce poživili. Vsekakor bi bilo to osvežujoče," je povedal Stewart, ki je v formuli ena na 100 dirkah med letoma 1965 in 1973 nanizal 27 zmag, 43-krat pa se je uvrstil na oder za zmagovalce. "Osvojiti štiri zaporedne naslove je kar nekoliko pohlepno," je še v šali dodal.
Ne verjame v peti zaporedni naslov
Vettel lahko v novi sezoni izenači rekord rojaka Michaela Schumacherja, ki je po hudi smučarski nesreči ob izteku lanskega leta še vedno v komi. "Schumi" je namreč med letoma 2000 in 2004 s Ferrarijem osvojil pet zaporednih naslovov prvaka - nekaj, kar se je še pred leti zdelo neponovljivo. A že v novi sezoni lahko Vettel izjemni uspeh ponovi. "Nihče ni na vrhu za vedno. Svet se vrti dalje, toda nisem povsem prepričan, da lahko Sebastian ponovi Schumacherjev podvig," meni Stewart.
Hamilton najhitrejši v formuli ena?
Ljubitelji formule ena upajo, da bo nova sezona zaradi spremenjenih predpisov in novih šestvaljnih turbomotorjev precej zanimivejša od lanske, v kateri si je Vettel naslov prvaka zagotovil že tri dirke pred koncem. Stewart meni, da bo Fernando Alonso pri Ferrariju izzval najboljše iz Räikkönena, eden izmed njegovih velikih favoritov pa je Hamilton. "Lewis je najhitrejši dirkač v formuli ena. Ko razvije surovo hitrost, je neulovljiv," je povedal Stewart in za konec spregovoril še o Jensonu Buttnu, čigar oče je umrl v ponedeljek. John Button je bil v 'paddocku' prisoten na vseh dirkah formule ena in zagotovo ga bo svetovni prvak iz leta 2009 pogrešal.
"Samo poglejte, kolikokrat so nam umrli bližnji, pa smo vseeno nadaljevali dirkanje. Mislim, da so dirkači čustveno močnejši od večine ljudi. John je živel polno življenje in je pri 70 letih doživel srčni zastoj. V svojem življenju ni veliko zamudil," je sklenil 74-letni Britanec.