Sebastian Vettel je spet najbližji zasledovalec Fernanda Alonsa. Foto: Reuters
Ob Sebastianu Vettlu sta na oder za zmagovalce stopila še Jenson Button in Fernando Alonso. Foto: Reuters
Na progi v Singapurju je bilo znova nekaj trčenj. Foto: Reuters
Lewis Hamilton
Lewis Hamilton je bil dobro na poti, nato pa mu je načrte prekrižala okvara dirkalnika. Foto: Reuters
Vettlu spektakel pod žarometi

Aktualni svetovni prvak je takoj na štartu z zvitim manevrom v prvi šikani na drugem mestu prehitel Pastorja Maldonada, nato pa po okvari menjalnika na Hamiltonovem dirkalniku v 23. krogu prevzel vodstvo na ekskluzivni nočni dirki formule 1, ki je tudi tokrat postregla z nekaj trki.

"Ponosen in vesel sem, da smo uspeli na tako težki in dolgi dirki. Brez dvoma je to najtežja preizkušnja v sezoni. Na stezi je ogromno neravnin, ni prostora za napake in, po pravici povedano, vleče se v neskončnost. Dokazali smo, da se vračamo v stare tirnice in da bo prvenstvo ob koncu še kako zanimivo," je po koncu povedal Vettel.

Alonso ohranja prednost
Po nesreči Naraina Kartikejana, ki se je ob izhodu iz 18. ovinka zaletel v zid, je prvič v 33. krogu za šest krogov na stezo prišel varnostni avto, nato pa se umaknil le za en krog. V 40. krogu sta namreč močno trčila še Michael Schumacher in Jean Eric Vergne. "Schumi" je bil naknadno kaznovan po komisijski odločitvi s pribitkom desetih mest na naslednji dirki, prav tako je bil zaradi nepravilnega prehitevanja že tokrat s pribitkom 10 sekund kaznovan Mark Webber, ki je tako zasedel 11. mesto.

Vettel je v vmesnem času mirno "križaril" na prvem mestu in rutinsko ubranil napade Jensona Buttna za šele drugo zmago sezone. Znova je več kot odlično svoje delo opravil vodilni v skupnem seštevku Fernando Alonso in s tretjim mestom še povečal naskok v skupnem seštevku, kjer je na drugem mestu s 23. zmago v karieri Hamiltona prehitel Vettel. S četrtim mestom je najboljši rezultati v karieri dosegel Paul di Resta.

Alonso je bil s tretjim mestom zelo zadovoljen: "To je pač formula ena. Če se bo prvenstvo tako nadaljevalo, nimam nič proti. Zame je to ena najboljših prog v sezoni. Rad vozim po Singapurju, saj gre za nekoliko drugačno stezo, na kateri moraš biti ves čas pozoren in zbran."

Več novic o formuli ena lahko preberete TUKAJ.

Dirkači so na koncu odpeljali dva kroga manj od predvidenih 61. Karavana formule 1 se zdaj seli na Japonsko, kjer bo 7. oktobra v Suzuki na sporedu 15. dirka sezone.