Sebastian Vettel za Lewisom Hamiltonom v skupnem seštevku zaostaja za 28 točk. Foto: EPA

Na drugem treningu sta bila najhitrejša oba ferrarija, saj je drugo mesto zasedel Kimi Räikkönen. Tretji in četrti čas treninga sta dosegla dirkača Red Bulla Daniel Ricciardo in Max Verstappen, dirkača Mercedesa Lewis Hamilton in Valtteri Bottas pa sta bila šesti oziroma sedmi. Vodilni v skupnem seštevku Hamilton je v desetem krogu zletel s steze in končal v varovalni ograji. Britancu je uspelo dirkalnik prepeljati do boksov, kjer so ga v roke takoj vzeli mehaniki. Na stezo je po 40 minutah šel še enkrat, a z avtomobilom ni bilo vse v redu.

Trening se je končal 20 minut prej, kot je bilo predvideno, ko je Romain Grosjean pri približno 200 km/h povozil rahlo dvignjeni pokrov odtočnega kanala in zaletel v ograjo. Francoz jo je srečno odnesel in je lahko sam zlezel iz dirkalnika.

Verstappen najhitrejši na prvem treningu
Uvodni trening je pripadel Verstappnu, drugi pa je bil njegov moštveni kolega Ricciardo, ki je lani dobil dirko v Sepangu, na drugem mestu pa je končal Verstappen. Prvi trening se je zaradi močnega dežja začel s polurno zamudo. Tretji je bil McLarnov Fernando Alonso. Zaradi zamude nihče od dirkačev ni odpeljal več kot 14 krogov.

Na Kitajskem vsaj še tri leta
Medtem je Mednarodna avtomobilistična zveza še za tri sezone podaljšala sodelovanje z imetniki komercialnih pravic, ki skrbijo za organizacijo dirke svetovnega prvenstva za VN Kitajske v Šanghaju. V naslednji sezoni bo dirka na Kitajskem 15. aprila.