Fabian Dahlem ni mogel računati na Guillauma Desbiensa, Aleša Mušiča, Olivierja Roya in Aljaža Uduča. Med vratnicama je stal Tomaž Trelc, rezervni vratar pa je bil Tilen Spreitzer.

Bernard hitro zadel za vodstvo gostiteljev
Gostitelji so povedli že v 3. minuti, ko je bil natančen Anton Bernard. Takrat so se zmaji ustrašili, da se bo ponovil scenarij iz prejšnjega obračuna z Gradcem v Tivoliju (5:7), ko so na koncu prejeli kar sedem golov. A mladega vratarja Trelca prejeti gol ni zmedel, v nadaljevanju je bil suveren tako kot v Salzburgu, ustavljal je vse nevarne poskuse domačih.
Dve vratnici Bolzana, Pešut izenačil
V drugi tretjini so imeli Italijani z 12 tujci in lanskim zmajem Maticem Podlipnikom še večjo premoč (streli 14:3). Priložnosti so se vrstile kot po tekočem traku, Trelca je dvakrat rešila vratnica, po strelu Nicolasa Palmierija v 24. in Jerryja Pollastroneja v 30. minuti. Sredi največjega pritiska je Žiga Pešut izenačil po podaji Rolanda Kaspitza v 34. minuti.
Pem znižal prepozno
V zadnji tretjini je Bolzano povedel v 44. minuti, ko je bil natančen Markus Gander po podaji Palmierija izza vrat, Jerry Pollastrone pa je povišal na 3:1. V zadnji tretjini je imela Olimpija kar štirikrat igralca več, a ni bila uspešna. Šest sekund pred koncem je poraz omilil Nik Pem po podaji Andreja Hebarja, ko so imeli Ljubljančani prednost igralca več, Dahlem pa je iz vrat vzel Trelca. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 32:26.
Olimpija v ponedeljek gostuje še v Dornbirnu, kjer prav tako še nikoli ni zmagala.