Matej Hočevar je izenačil na 1:1, potem pa so zmaji popolnoma popustili. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Luciano Aquino
Luciano Aquino je dosegel dva zadetka za visoko zmago Dornbirna. Foto: MMC RTV SLO

Dornbirn, ki je v petek v Tivoliju zmagal s 5:3, je bil tokrat še veliko prepričljivejši. Razmerje v strelih na vrata je bilo 35:20.
Hočevar dosegel edini zadetek za zeleno-bele
Gostitelji so povedli v 7. minuti, ko je na kazenski klopi sedel Kenny MacAulay. Z igralcem več je bil natančen Luciano Aquino. V 13. minuti je Matej Hočevar izenačil po akciji Boštjana Groznika in Mihe Pesjaka. Dornbirn pa je že do konca prvega dela zadel še dvakrat in postavil temelje za zanesljivo zmago. V 14. minuti je bil natančen Chris D'Alvise, ki je še lani igral za Olimpijo. Na 3:1 je povišal Martin Mairitsch.

Kuhna zamenjal Sila
Tudi nadaljevanje je bilo podobno. Ko je Patrick Jarrett v 23. minuti zadel že za 4:1, je bilo jasno, da bo Olimpija zelo težko iztržila ugoden izid. Sredi tekme je Ivo Jan opravili menjavo v golu, namesto Jerryja Kuhna, ki je tekmo začel, je po petem prejetem zadetku med vratnici stopil Aleš Sila. A tudi on ni mogel ubraniti naleta Dornbirna in je moral hitro tudi sam po plošček v mrežo, Graham Mink ga je matiral v 33. minuti. Po drugi tretjini je bilo na semaforju že 6:1.

V zadnjem delu so skušali gostje vsaj ublažiti poraz, toda niti ob številčni prednosti niso ogrozili Adama Dennisa. Sijajni Aquino je v 52. minuti zadel za 7:1, končni izid pa je minuto in pol pred koncem ob "power playu" postavil Philip Putnik.
V ponedeljek v Innsbrucku
Zmaji bodo redni del končali na zadnjem mestu, v mislih imajo 17. januar, ko se začenja drugi del. V ponedeljek sledi še gostovanje v Innsbrucku, nato pa naslednji konec tedna dve tekmi v Sarajevu proti Beljaku in KAC-u.