Hunter Bishop
Andy Chiodo
Andy Chiodo je zbral kar 39 obramb, zaustavil pa je tudi dva kazenska strela. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so imeli precej več priložnosti, razmerje v strelih na vrata je bilo kar 41:15, zares pa se je izkazal Andy Chiodo. To je prva zmaga izbrancev Fabiana Dahlema na gostovanjih v letošnji sezoni, skupno pa četrta.

Dobra obrambna igra v uvodni tretjini
V prvi tretjini so imeli Dunajčani samo eno veliko priložnost, ko je Matt Watkins v 13. minuti iz bližine streljal mimo gola. Olimpija je v uvodu dobro pokrivala obrambno tretjino in na prvi odmor odšla z izidom 0:0.
Schiechl zadel za vodstvo Dunajčanov
V drugi tretjini so se gostje dvakrat ubranili z igralcem manj, v 26. minuti pa imeli priložnost za protinapad, a je Marvin Degon prepozno podal Tomu Zanoškemu. Gostitelji so povedli v 36. minuti, ko je veliko napako obrambe zmajev izkoristil Michael Schiechl, ki se je znašel popolnoma sam pred nemočnim Chiodom.
Bishop in Medvec zrežirala preobrat
V zadnji tretjini so bili Ljubljančani zelo učinkoviti. V 49. minuti je Hunter Bishop zadel ob prednosti igralca več, na kazenski klopi je sedel Kristopher Foucault. Olimpija je najslabša v "power playju" v Ligi Ebel, tokrat pa je zelo dobro unovčila prednost na ledu. Dve minuti zatem je Kyle Medvec z močnim strelom z modre črte zrežiral preobrat po podaji Anžeta Ropreta.
Ferland izsilil podaljšek
Sledilo je peklenskih deset minut za goste, saj so Capitalsi vse moči usmerili v napad. Nenehno so bili pred vrati tekmecev, Chiodo pa je ustavljal strel za strelom in spravljal v obup igralce Dunaja in domače navijače, ki so že večkrat videli plošček za njegovim hrbtom. Kapetan Dunajčanov Jonathan Ferland je v 58. minuti izsilil podaljšek, kjer pa sta mreži mirovali.
Koblar mož odločitve
Odločali so kazenski streli. Najprej je strel Dustina Sylvestra obranil Chiodo, Bishop pa je zadel. V drugi seriji je bil natančen Peter MacArthur, strel Jureta Sotlarja je obranil Matt Zaba. V tretji seriji je Chiodo odbil še poskus Adama Naglicha, Gregor Koblar pa je priigral zmago Olimpiji.
Naslednjo konec tedna v Innsbruck in Salzburg
Naslednji teden čakata Ljubljančane dve gostovanji. V soboto potujejo v Innsbruck, v nedeljo pa še v Salzburg.