Andy Chiodo
Andy Chiodo je zbral 30 obramb, a kar šestkrat pobral plošček iz svoje mreže. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji ostajajo pri vsega dveh zmagah v tej sezoni, še brez uspeha v gosteh in trdno prikovani na dno razširjenega avstrijskega prvenstva. Znojmo po treh zmagah zdaj zapuščajo petič zapored poraženi, Orli pa so dobili tudi drugo medsebojno tekmo v tej sezoni, saj so v Tivoliju slavili s 5:2.

Na Češkem so po dobrih dveh minutah igre Ljubljančani povedli. Po podaji Jureta Sotlarja je med nogama Tomaša Tomeka zadel Andrej Hebar. V prvi tretjini so bili gostje enakovredni, toda v drugi in tretji tretjini so se Orli razigrali. Po petih minutah drugega dela je Pavel Rosa, ko je bil izključen Hunter Bishop, izenačil. Rosa je devet minut pozneje še enkrat premagal Andyja Chioda. Ondrej Fiala je še v drugi tretjini zatresel mrežo za 3:1. Aleš Mušič je v prvi in drugi tretjini zamudil dve veliki priložnosti, Miha Logar pa je celo zadel okvir vrat.

Po desetih minutah zadnje tretjine je moral na klop za kaznovane Žiga Pešut in gostje so potrebovali minuto, da so številčno premoč izkoristili. Med strelce se je vpisal Branislav Rehuš. Nedisciplinirana igra je zmaje ob dejstvu, da ima Znojmo najboljši "power play" v ligi, drago stala. Takoj po zaostanku s 4:1 je dve minuti kazni prejel Kyle Medvec, Orli pa so še enkrat izkoristili premoč na ledu. Tokrat je bil uspešen Jakub Grof. Končni izid je postavil Jan Šeda.

Ljubljančane v torek v sklopu državnega prvenstva čaka gostovanje na Jesenicah, v petek pa v Tivoli prihaja Gradec.