Milan Lucic in Anže Kopitar sta se veselila nepričakovane visoke zmage nad Bostonom. Lucic je osem let branil barve Bruinsov, s katerimi je leta 2011 tudi osvojil Stanleyjev pokal. Anže Kopitar je odigral 20 minut in 54 sekund, proti vratom je sprožil štiri strele, v statistiko je vpisal podajo ob Lucičevem zadetku. Foto: AP

Popolnoma so nas osramotili. Igrali so zelo dobro, mi pa niti pod razno ne na ravni, na kakršni bi morali igrati.

Zdeno Chara, kapetan Bostona
Brad Marchand
Brad Marchand je Boston povedel v vodstvo, a to je bil za gostitelje tudi eden izmed redkih svetlih trenutkov na tekmi. Foto: Reuters

Kolikor sem se veselil te tekme, sem zdaj vesel, da je končana, saj lahko končno neham razmišljati o njej in se osredotočim na preostanek gostovanj, ki so pred nami.

Milan Lucic, napadalec Los Angelesa
Tuukka Rask
Na gol Tuukke Raska so Kingsi sprožili 32-krat, petkrat je moral Finec plošček pobrati iz mreže. Foto: Reuters

Gostitelji so bili popolnoma razglašeni, gostje iz Kalifornije so na njihova vrata sprožili kar 57 strelov, kar je največ po 18. marcu 1965, ko so prav tolikokrat na vrata Bostona ustrelili hokejisti Detroita. "Popolnoma so nas osramotili. Igrali so zelo dobro, mi pa niti pod razno ne na ravni, na kakršni bi morali igrati," je po tekmi razočarano priznal kapetan Bostona Zdeno Chara.

Marchand edina svetla točka za Boston
'Kosmatinci' so sicer povedli v 6. minuti, ko se je s 25. zadetkom v sezoni v igri z igralcem več med strelce vpisal Brad Marchand, a je Kingsom že pred koncem prve tretjine uspel preobrat. Najprej je Jeff Carter s podajo poskrbel, da se je plošček od palice branilca Kevana Millerja odbil v mrežo, slabo minuto in pol pozneje je Marian Gaborik z bekhendom zadel za 2:1. V drugi tretjini je sledila prava goleada. Andy Andreoff je izkoristil Millerjevo napako in iz zapestja ob vratnici zadel za 3:1, naslednji gol je zadel Drew Doughty, ki je izkoristil manjšo nepazljivost Bostonovega vratarja Tuukke Raska. Po odbitem ploščku so Kalifornijci vnovič zadeli že 33 sekund pozneje, zadetka se je razveselil Dwight King. Rask je mesto med vratnicama prepustil Jonasu Gustavssonu, a to ni imelo pretiranega učinka. 64 sekund pred koncem druge tretjine je po podaji Jaka Muzzina v polno zadel Trevor Lewis.

Med strelci tudi Lucic
Največ pozornosti je že pred tekmo v TD Gardnu požel Milan Lucic. Kanadski hokejist srbskih korenin je v Bostonu preživel osem sezon in je z njim leta 2011 tudi osvojil Stanleyjev pokal. Velik ljubljenec bostonskega občinstva je ekipo zapustil lani poleti, mrežo svojega nekdanjega moštva je zatresel v četrti minuti zadnje tretjine, ko je plošček za Gustavssonov hrbet pospravil po podaji Anžeta Kopitarja. Tyler Randell je dobro minuto pozneje dosegel drugi zadetek za gostitelje, preden je Los Angeles zadel še dvakrat. Luke Schenn je v igri z igralcem več po podaji Christiana Ehrhoffa zadel za 8:2, končni izid je po Schennovi podaji postavil Dustin Brown. To je bil najhujši poraz Bostona po 3. marcu 2008, ko je z 10:2 klonil v Washingtonu in najhujši domači poraz po januarju 2007, ko mu je deset golov nasul Toronto.

"Kolikor sem se veselil te tekme, sem zdaj vesel, da je končana, saj lahko končno neham razmišljati o njej in se osredotočim na preostanek gostovanj, ki so pred nami," je po tekmi povedal Lucic in priznal, da je bil ganjen ob bučnem ploskanju navijačev Bostona ob vrnitvi na led TD Gardna.