Anže Ropret je znižal na 2:1. Foto: Aleš Fevžer

Razmerje v strelih je bilo 35:22 v korist gostiteljev, ki so v tekmo krenili zbegano in s strahom po še enem porazu, ki bi spodnesel trenerja Hannuja Järvenpääja. Gostje bi lahko v uvodnih 15 minutah, ko so bili popolni gospodarji na ledu, premoč kronali z zadetki, a ni šlo.

Še najbližje sta bila Žiga Pešut v peti minuti, iz bližine je meril mimo gola, in Tadej Snoj v deveti, ko mu je domači vratar Jean Philippe Lamourux preprečil premierni gol v Ligi Ebel. In potem hladen tuš v 18. minuti. Z igralcem več je zadetek dosegel Gerhard Unterluggauer, ki je udaril z modre črte, plošček pa je šel v mrežo od vratnice.

V drugi tretjini ni bilo zadetkov. Hunter Bishop je imel z igralcem več lepo priložnost, saj se je sam znašel pred Lamoureuxom, ta pa se je spet izkazal. V 37. minuti je, spet z igralcem več, Matt White iz bližine streljal prek vrat.

Zadnjih 20 minut se je začelo nesrečno za ljubljansko ekipo. Ob številčni premoči je namreč White na sredini igrišča naredil začetniško napako, podal Johnu Lammersu, ki je darilo izkoristil in povišal na 2:0. Upanje je že minuto in pol pozneje vlil Anže Ropret, toda v 53. minuti je odločilni zadetek dosegel Darren Haydar.

Olimpija je na koncu poskušala vse, da pribori podaljšek. 78 sekund pred koncem je šel Andy Chiodo (32 obramb) iz vrat, pritisk pa je prinesel zadetek Matta Whita sekundo pred koncem.