Hokejisti Bolzana so se prek Telemacha Olimpije znova zavihteli na vrh Lige Ebel, saj so Beljačani klonili na Madžarskem. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Scott Howes je v 21. minuti zmaje popeljal v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Pascal Morency je ob koncu druge tretjine takole odšel z leda, potem ko ga je plošček zadel v glavo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Žiga Pešut je v 35. minuti izkoristil krasno akcijo in ljubljansko ekipo znova povedel v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Bolzanov vratar Günther Hell je z odličnimi obrambami reševal svojo ekipo. Ob obeh zadetkih Olimpije je bil sicer nemočen. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ljubljančani so prvi dve tretjini igrali zelo dobro, pred začetkom zadnje so vodili z 2:1, a so se Italijani v velikem slogu vrnili. Najprej so izenačili s kazenskim strelom, zmago pa jim je štiri minute pred koncem prinesel Sebastien Piche.

Italijani so imeli na tekmi kar šest "power playev" (Olimpija enega), izkoristili so zgolj enega. Razmerje v strelih na gol je bilo 20:31, v kazenskih minutah pa 14:4 v korist gostiteljev.

Gostitelji v prvi tretjini boljši nasprotnik
Ljubljanski hokejisti so bili v prvi tretjini boljši nasprotnik, pripravili so si več lepših priložnosti, že v uvodnih minutah sta po lepih akcijah zapretila Andrej Hebar, ki je ob zaključnem strelu plošček slabo zadel in Ken Ograjenšek, ki je plošček poslal mimo gola. Po strelu Boštjana Groznika je odbiti plošček poskušal v mrežo strpati še Gregor Koblar, a se izid na semaforju ni spremenil. Gostje iz Južne Tirolske so igrali zelo previdno, prvo priložnost so si priigrali šele v 8. minuti, nenevarni so bili tudi v igri z igralcem več, ko je bil izključen Žiga Pešut. Še več, tedaj bi se lahko znašli celo v zaostanku, če bi iz protinapada po krasni podaji Mateja Hočevarja plošček za hrbet Güntherja Hella spravil Aleš Mušič, a je bil vratar uspešnejši.

Zmaji povedli, lisjaki izenačili
Varovanci Bojana Zajca so drugo tretjino začeli sanjsko, povedli so že po 39 sekundah, ko se je pred Hellovimi vrati najbolje znašel Scott Howes in po podaji Nicholasa Rossa zadel iz obrata. Takoj zatem je bil za dve minuti zaradi spotikanja izključen Mušič, a so Ljubljančani preživeli številčno premoč, nato pa po napaki v obrambi Italijanom dovolili priključek. Po nenatančni podaji so do ploščka prišli gostje, z desne strani je Jerryja Kuhna s strelom pod prečko matiral Kim Strömberg.

Krasna akcija za novo vodstvo Olimpije
Zmajev izenačujoči zadetek ni vrgel s tira, še naprej so se borili na ledu, v 35. minuti so znova povedli. Za krasno akcijo je poskrbel mladi napad Koblar-Ograjenšek-Pešut. Prvi je s hitro podajo izza gola našel Ograjenška, ki je 'iz prve' podal do Pešuta, ta pa je iz neposredne bližine hladnokrvno zaključil za 2:1. Kmalu zatem je bila igra prekinjena zaradi hudega udarca, ki ga je utrpel Pascal Morency. Povratnika po poškodbi (izpustil je prvih 11 tekem sezone) je plošček zadel v glavo, zaradi česar je nekaj časa negibno ležal na ledu, a je kmalu s pomočjo zdravnika vstal in oddrsal z igralne površine.

Piche zadel za preobrat
Do drugega izenačenja na tekmi je prišlo v 47. minuti, ko je kazenski strel izkoristil Rick Schofield. Takoj zatem je na drugi strani pred Hellova vrata lepo vdrsal Ross, a je plošček poslal mimo gola. Štiri minute in pol pred koncem so hokejisti Bolzana prvič na tekmi tudi povedli. V igri z igralcem več je z razdalje sprožil Sebastien Piche in premagal Kuhna, ki je takoj zatem s palico udaril nasprotnika ter Olimpiji 'pridelal' še dve minuti kazni. V končnici so zmaji še zadnjič resneje napadli, 48 sekund pred koncem je najlepšo priložnost zapravil Judd Blackwater.