Andy Chiodo
Andy Chiodo je imel polne roke dela, po plošček je moral v svojo mrežo štirikrat. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija proti Dunaju nemočna

Ljubljanski hokejisti so po tesnem porazu na zadnji tekmi proti Celovčanom upali, da bodo na domačem ledu nadaljevali uspešen niz tekem proti Dunaju. Proti Vienni so namreč novembra in decembra nekoliko nepričakovano dobili oba dvoboja na njenem ledu, najprej po kazenskih strelih, pozneje pa še po rednem delu.

A v tretje ni šlo, Dunajčani so se tokrat predstavili kot precej boljši tekmec in so brez težav povozili zmaje na njihovem terenu.

Chiodo z obrambami reševal soigralce
Kako se bo razvijala tekma, so pokazale že uvodne minute. Gostitelji, manjkala sta poškodovana Matej Hočevar in Tom Zanoški (status drugega vratarja pa ima po novem, odkar je Aleš Sila odšel na Madžarsko, Tomaž Trelc), so sicer skušali z nekaj akcijami presenetiti vratarja Matthewa Zabo, vendar brez učinka. Terensko premoč so imeli gostje, a se je domači vratar Andy Chiodo v prvem delu izkazal z nekaj obrambami in ohranil začetni izid.

Polom v drugi tretjini
A tak rezultat je bil na semaforju le do 35. sekunde drugega dela. Takrat je zadel Peter MacArthur, Olimpija je imela takoj zatem še priložnost po strelu Maksa Selana, vse ostalo pa je bilo nato v znamenju ekipe v rumenem. Dunajčani so brez težav prihajali pred vrata Chioda, nizali akcije in nevarne strele, pa tudi gole. Sredi tekme so ob igralcu več povedli z 2:0, nato po zmedi v domači obrambi tretji odbitek spravili za hrbet Chioda, za piko na i pa že v 37. minuti povišali na 4:0.

Selan in Ropret ublažila poraz
V zadnjem delu je dolgo kazalo, da se bodo domači morali zadovoljiti z visokim porazom brez doseženega zadetka. Dunajčani so namreč brez večjih težav vzdrževali razliko, čeprav so spustili ritem in pred vrati Chioda niso bili tako nevarni. Nato pa je Selan vendarle poskrbel, da gostujoči vratar Zaba domov ni odšel s "shutoutom", v zadnji minuti pa je poraz ublažil še Anže Ropret.