Najboljši strelec Olimpije Andrej Hebar je v tej sezoni prispeval že 14 golov in 16 podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Mladi rdeči biki so se v letošnji sezoni že nekajkrat izkazali za zelo nevarne tekmece. Odigrali so precej tekem manj, saj bodo v akciji februarja, ko bo v Alpski lgi na sporedu olimpijski premor.

Številne izključitve usodne za železarje
Železarji so pred 700 gledalci povedli v 28. minuti, ko je po podaji Andreja Tavžja zadel Miha Brus. V 35. minuti je branilec Tavželj prejel 2+2 minuti kazni zaradi udarca v glavo. Pol minute zatem je moral na kazensko klop še Jaka Sodja zaradi spotikanja, Erik Svetina pa zaradi napačne menjave. Gostje so imeli skoraj štiri minute dva igralca več. Veliko prednost so znali unovčiti. Emil Quaas in Maximilian Egger sta zrežirala preobrat pred koncem druge tretjine.

V zadnji tretjini so Jeseničani pritiskali (streli na vrata 10:3), a je bil vratar Nicolas Wieser vedno na pravem mestu. Dve minuti pred koncem je Clarke Saunders zapustil vrata, Lukas Kainz pa je zatresel prazno mrežo.

Tretja zaporedna zmaga zmajev
Ljubljanski hokejisti so pred iztekom leta znova našli pravo formo. Na začetku decembra so izgubili tri tekme zapored (Bregenzerwald, Feldkirch in Jesenice), a jim je uspelo krivuljo obrniti navzgor. Prejšnjo sredo so v Tivoliju premagali Kitzbühel s 4:2, potem v gosteh Lustenau s 4:1, danes pa še najslabšo ekipo v ligi.

Mrežo KAC-a je načel Andrej Hebar ob koncu prve tretjine po podaji Mihe Zajca. Po minuti in 17 sekundah igre v drugi tretjini je drugi gol dodal Aljaž Uduč. Tudi zadnjo tretjino so zmaji začeli sijajno, že v 20. sekundi je bil natančen Maks Selan. KAC je častni gol dosegel 20 sekund pred koncem. Roberta Kristana je edini matiral Daniel Obersteiner. Razmerje v strelih na vrata je bilo 34:25 v korist Olimpije.

Do konca leta Ljubljančane čakata še dve tekmi. Najprej v četrtek doma z mlado ekipo Salzburga, v soboto pa sledi četrti letošnji derbi v Alpski ligi, slovenski obračun z Jeseničani v Podmežakli.