Jure Sotlar je Olimpijo popeljal v vodstvo, a je Sapa še v prvi tretjini izenačila in takoj za tem še povedla. Foto: www.alesfevzer.com
Andy Chiodo
Andy Chiodo je z nekaj dobrimi posredovanji poskrbel, da zmaga razigranih gostov ni bila višja. Foto: www.alesfevzer.com
Sapa iz Tivolija odnesla dve točki

Razlog za odpoved tekme pred parlamentom je pretoplo vreme, saj je topel veter stalil skoraj tri centimetre ledu, obenem pa se je pokvarila naprava za delanje ledu. Tako bo treba na prvo zimsko klasiko na Trgu republike počakati do torka, ko bodo Ljubljančani gostili celovški KAC, v četrtek pa bodo na ledeni ploskvi v središču Ljubljane zmaji palice prekrižali z jeseniškimi tekmeci v državnem prvenstvu. Vstop na zahodno tivolsko tribuno je bil tokrat prost in zbralo se je več kot 2.000 hokejskih navdušencev.

Po živahnem začetku so Ljubljančani povedli. Najprej so nevarno zapretili gostje, a se je izkazal Andy Chiodo. Sledila je prva izključitev hokejistov Sape, ki jo je Olimpija po 36 sekundah izkoristila in v drugi minuti je po lepem prodoru Hunterja Bishopa odbito ploščico v mrežo pospravil Jure Sotlar. V 13. minuti so gostje izenačili. Po 34 sekundah so izkoristili prednost igralca več na ledu, ko je bil izključen Tom Zanoški. Michal Boivin je streljal z razdalje, ploščica pa je zadela Kyla Medveca v hrbet in presenetila Chioda. Čez dobro minuto je Attila Orban z modre črte ustrelil ter premagal pokritega Chioda.

V drugi tretjini še dva gola Sape
V drugi tretjini so gostje še povišali prednost. Že v četrti minuti nadaljevanja sta Chiodo in Marvina Degon izgubila ploščico, ki sta jo dolgo zadrževala, za vrati. Csaba Kovacs je podal, na 3:1 pa povišal Ladislav Sikorcin. Dobrih pet minut pozneje je izvrstno preigravan Jeff Lovecchio, a zadel le okvir vrat, vendar pa so madžarski hokejisti še naprej oblegali ljubljanska vrata in akcija se je nadaljevala. Frank Banham je lepo našel Lovecchia, ki se je vendarle vpisal med strelce. Po polminutnem odmoru so bili zmaji nevarnejši, v zaključku pri razmerju moči na ledu 4:3 dolgo napadali, a se rezultat ni spremenil.

V zadnji tretjini so gostitelji zaman poskušali ujeti priključek. Nekaj manj kot deset minut pred koncem je najprej poskusil nova okrepitev Maks Selan, ki je tako kot Matic Podlipnik v petek prvič drsal v zelenem dresu, močno ustrelil, nato znova dobil ploščico, jo predal Medvecu, po njegovem strelu pa je plošček v mrežo preusmeril Anže Ropret ter vlil nekaj upanja, a je ostalo pri 2:4.