Chris Langkow je znižal na 2:3, a podaljška Ljubljančanom ni upselo izsiliti. Foto: BoBo

Trener Bojan Zajc je lahko znova računal na vratarja Jeffa Frazeeja in Raphaela Bussieresa, ki nista igrala na petkovi tekmi v Innsbrucku zaradi zamujanja pri izplačilih. Adis Alagić je že zapustil Tivoli, odšel je v drugo švicarsko ligo k Zugu.
Olimpija je edino zmago po rednem delu dosegla prav na Češkem (2:3), tudi tokrat je zbrala več strelov na vrata (33:29), a napadalci niso bili učinkoviti.

Selan izenačil po uvodnem šoku
Zmaji so znova zelo slabo začeli srečanje. Libor Šulak je že v 36. sekundi ušel po desni strani in z bekhendom poslal plošček med nogama Jeffa Frazeeja v mrežo. V 8. minuti so si gostitelji priigrali prvo priložnost. Po strelu Kristjana Čepona odbitka ni izkoristil Anže Ropret, a je bil nad njim storjen prekršek. Ob prednosti igralca več je bil v 10. minuti Maks Selan natančen z modre črte.
Radek Čip je v 14. minuti sam pridrsal pred Frazeeja, ki pa je bil na pravem mestu. Nekaj trenutkov zatem so imeli gostje minuto in pol celo dva igralca več na ledu, a so delovali razglašeno in niso resneje zapretili. Ljubljančani bi neučinkovitost Čehov ob koncu uvodne tretjine lahko kaznovali, najlepšo priložnost je imel Jonathan Harty.

Odlična naveza Yellow Horn-Hughesman
V drugi tretjini so se priložnosti vrstile na obeh straneh. V 38. minuti je Colton Yellow Horn podal do Adama Hughesmana, ki je sam pridrsal pred Frazeeja in poskrbel za novo vodstvo Čehov.

Udarni napadov Orlov je bil učinkovit tudi v 52. minuti, ko je znova udarila naveza Yellow Horn-Hughesman. Minuto zatem je Chris Langkow vlil upanje na podaljšek. Najlepšo priložnost za izenačenje je zamudil Sacha Guimond. Tudi igra brez vratarja Frazeeja v zadnji minuti ni pomagala.

Naslednji teden so v Ligi Ebel na sporedu trije krogi, v torek zmaji potujejo v Szekesfehervar.