Kralji so pokazali eno najboljših predstav letos in nadigrali konkurente v Pacifiški diviziji. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar je zadel tretjič v sezoni in prispeval drugo podajo letos. Foto: Reuters

Pet različnih hokejistov Kingsov je doseglo zadetek, obenem pa so bili izvrstni v obrambi, čeprav so imeli na voljo le pet branilcev. Gostitelji so nadzorovali plošček in v prvih 36 minutah gostom dopustili le deset strelov. V tem času pa so že vodili s 4:0 in Ryana Millerja je v vratih Canucksov pred zadnjo tretjino zamenjal Eddie Lack. V obrambi je bil izvrsten Alec Martinez, ki je prvič v karieri na eni tekmi zbral tri podaje. Na zadnjih dveh medsebojnih tekmah je Vancouver sicer dal kar osem golov ter dobil šest izmed zadnjih sedmih dvobojev, a tokrat je bilo vse v znamenju prvakov NHL-a.

"Mislim, da so naši branilci opravili odlično delo. Če igraš le s petimi branilci, je najbolje, da čim prej prideš iz svoje tretjine, da ne porabiš preveč moči že na tem delu igrišča," je po tekmi povedal trener Kingsov Darryl Sutter.

Kralji so povedli v deseti minuti, ko je Kopitar priboril ploščico ob ogradi, Marian Gaborik je podal Martinezu, ki je streljal, odbito ploščico pa je slovaški napadalec, ki je dosegel prvi gol v sezoni, pospravil v mrežo. Manj kot čez pet minut je po neuspelem napadu Kingsov plošček prišel do Jaka Muzzina, ki je natančno meril z modre črte.

Dve minuti pred koncem prve tretjine je Gaborik poslal ploščico Kopitarju v protinapad. Slovenski napadalec je zadrsal po levi in velemojstrsko iz zapestja zadel tik ob ramenu Millerja in ob vratnici. Točno na polovici tekme se je pred vrati najbolje znašel Tyler Toffoli, na začetku zadnje tretjine pa je v protinapadu zadel Jeff Carter. Častni zadetek je za goste dosegel Chris Higgins.