Po slabem začetku sezone je Anaheim že na vrhu Pacifiške divizije. Foto: Reuters
Pod odločilen gol se je podpisal Jakob Silfverberg. Foto: Reuters
Hokejisti Washingtona so po zmagi v podaljšku nad Bostonom (1:2) prva ekipa v ligi, ki je zbrala 100 točk. Foto: Reuters

Še pred slabima dvema mesecema so Racmani za Kralji zaostajali 16 točk, nato pa se je začel izjemen niz Anaheima. Zdaj so Ducksi zmagali že 11. zapored, kar je najboljši niz v zgodovini kalifornijske franšize. Po 17. januarju je Anaheim na 20 tekmah le dvakrat izgubil – še to je enkrat osvojil točko –, kar je najboljši izkupiček v ligi. Obenem je izjemno uspešen na gostujočem ledu, kjer je od božičnega premora na 15 tekmah klonil le trikrat, enkrat od tega je osvojil točko.

Racmani v zadnjem času boljši v derbijih
Osebni mejnik je uspel tudi gostujočemu trenerju Brucu Boudreauju, ki mu je nahitreje doslej uspelo doseči 400 zmag v NHL-u. Ob tem je še 186-krat klonil v podaljšku ali po kazenskih strelih, 77-krat pa je bil neuspešen. Zadnjih pet sezon vodi Racmane, predtem pa je štiri leta treniral Washington. "Imel sem srečo že v Washingtonu in zdaj jo imam tudi tu. Vedno sem imel na voljo odlične ekipe," je dejal Boudreau. V zadnjih treh sezonah Anaheim proti Los Angelesu igra izjemno uspešno. V rednem delu sta se v tem času srečala 14-krat, kar 11-krat pa so bili boljši Ducksi.

Kralji znova niso bili učinkoviti, saj so na zadnjih devetih od desetih srečanj mrežo zatresli največ dvakrat. "Vsaka zmaga šteje, ko se odloča o prednosti domačega ledu v končnici. Zavedali smo se, kaj je v igri, a nam ni uspelo. Zdaj bomo morali priložnosti iskati na drugih tekmah," je po tekmi povedal Anže Kopitar, ki je na ledu prebil največ med domačimi napadalci, dobrih 23 minut, štirikrat pa je sprožil proti gostujočim vratom.

Kopitar podajalec pri drugem golu Kraljev
Anaheim je sicer povedel v četrti minut druge tretjine, ko si je na levi strani ob ogradi Ryan Kesler izboril plošček, potem zadrsal proti vratom in premagal Jonathana Quicka. Manj kot osem minut pozneje je ob izteku "powerplaya" Milan Lucic izkoristil napako Anaheima ob menjavi in izenačil. Hitro so gostje znova povedli. Številčno prednost je s strelom z razdalje izkoristil David Perron.

Po dobrih dveh minutah zadnje tretjine so Racmani povedli s 3:1. Z natančnim strelom je ob igralcu več na ledu nekoliko s strani streljal Rickard Rakell, ploščica pa se je od Jakoba Silfverberga odbila v mrežo. Vsega minuto pozneje so se Kralji vrnili v igro. Tudi tokrat je bil zadetek dosežen ob igralcu več na ledu. Uspešen je bil Drew Doughty, podajo pa je vpisal tudi Kopitar. Kralji so sicer sprožili 12 strelov več od gostov, a na koncu ostali praznih rok.