43-letni finski zvezdnik Teemu Selanne je dosegel gol, uspešno pa je izvedel tudi kazenski strel. Foto: Reuters
Olli Jokinen
Olli Jokinen je dosegel prvi zadetek na tekmi v Winnipegu, finski napadalec pa je v sedmi seriji kazenskih strelov tudi zadel za zmago Jetsov. Foto: Reuters

V prvi tretjini so gostitelji povedli, ko se je po podaji Matthieua Perreaulta sam pred razpoloženim Mikom Smithom, ki je zbral 37 obramb, znašel Teemu Selanne. Rotislav Klesla je 11 minut pred koncem povedel Kojote v vodstvo, a je Nick Bonino dobri dve minuti pred iztekom zadnje tretjine priigral Anaheimu izenačenje. V podaljšku sta mreži mirovali, pri kazenskih strelih pa so bili uspešnejši Racmani. Zadeli so Bonino, Corey Perry, Selanne in Jakob Silfverberg, v vratih pa se je izkazal Jonas Hiller.

Winnipeg je pred domačimi gledalci v zadnjih sedmih minutah nadomestil dva gola zaostanka. St. Louis je v vodstvo popeljal David Backes v deveti minuti, a dobrih šest minut pozneje je Olli Jokinen zadel za izenačenje. Nato sta sledila dva zadetka Alexandra Steena, ki je Bluese popeljal do prednosti 1:3. Alexandrov oče Thomas Steen, ki je bil na tribuni, je sicer nekoč odlično igral v Winnipegu.

V 54. minuti je za tem znižal Evander Kane, manj kot dve minuti pred koncem pa je po hitri akciji z močnim strelom povsem z desne Tobias Enstrom poskrbel za izenačenje. Pri kazenskih strelih so gostje povedli z 2:1, po izenačenju kar tri serije ni bilo zadetka, nato je Jokinen v sedmi zadel, Chris Stewart pa je zapravil poskus.