Colorado je sezono začel z odliko. Foto: Reuters

Že na uvodu je navdušil tudi prvi izbor nabora Nathan McKinnon, ki sicer ni dosegel zadetka, a je podal pri obeh zadetkih Jamieja McGinna. Colorado je vodil že s s 6:0, častni gol pa je tekmecem dopustil sedem sekund pred koncem. Za Plaz so zadeli še Ryan O'Reilly, Steve Downie, John Mitchell in Matt Duchene. Semjon Varlamov je ustavil 35 strelov.

Toronto je v drugem večeru nove sezone še drugič zmagal. Tokrat je s 3:1 odpravil Philadelphio, potem ko je do 38. minute zaostajal z 0:1. Igralec tekme je bil Dave Bolland, ki je dosegel dva zadetka v zadnji tretjini.

Detroit je sezono, prvič v Vzhodni konferenci, odprl s tesno zmago proti Buffalu (2:1). Rdeča krila so oba zadetka dosegla v razmiku 36 sekund prve tretjine. Strelca sta bila Mikael Samuelsson in Pavel Dacjuk. V 53. minuti je poraz ublažil Zemgus Girgensons.

V noči na petek sezono v Minnesotti odpira Los Angeles z Anžetom Kopitarjem.