Fabian Dahlem
V petek bodo hokejisti Olimpije znova igrali na domačem ledu. Gostili bodo Bolzano. Foto: www.alesfevzer.com

Dornbirn, ki je v Tivoli prišel kot tretjeuvrščena ekipa lige, je letos Olimpijo ugnal na obeh tekmah. V Ljubljani je slavil po izenačenem dvoboju s 4:3. Tudi tokratni dvoboj je bil ves čas izjemno izenačen, zmaji pa so se rešili tik ob koncu srečanja. Kljub vsemu Ljubljančani ostajajo trdno prikovani na zadnje mesto, z visokim zaostankom za tekmeci. Po seriji desetih zaporednih porazov je zdaj Olimpija na zadnjih štirih tekmah drugič zmagala.

Zmaji so dobro začeli tekmo in v četrti minuti je vodstvo po strelu Gregorja Koblarja preprečil okvir vrat. Takoj zatem pa je lepo priložnost zamudil še Andrej Hebar. V drugi polovici uvodne tretjine so gostje začeli igrati bolje in ravno takrat, ko se je iztekla kazen Hebarju, so buldogi izkoristili napako domače obrambe in prek Kevina Macierzynskega povedli. Toda prva tretjina se je za ljubljansko vrsto odlično končala. Pred iztekom 19. minute je za izenačenje poskrbel Anže Ropret, 39 sekund pozneje pa je Koblar povedel.

Na začetku druge tretjine sta se stepla Kristof Reinthaler in James Livingston, a je predčasno v slačilnico moral le domači branilec. Prav Livingston je izkoristil novo napako ljubljanske obrambe in v 30. minuti poravnal na 2:2. Na odmor so Tirolci odšli s prednostjo zadetka. 50 sekund pred koncem druge tretjine je zadel Martin Grabher Meier. Zmaji so nato vse sile usmerili v napad in ko so imeli dva igralca več na ledu, je Fabian Scholz zadel. Do konca je bilo tedaj še devet minut. A le dobro minuto pozneje je nekdanji napadalec Olimpije Chris D'Alvise vrnil Dornbirn v vodstvo.

15 sekund je ostalo do konca, ko je podaljšek izsilil Kaspitz. Avstrijski napadalec je bil najspretnejši pred vrati. Kaspitz se je odlično znašel tudi na začetku podaljška, ko je po vsega 17 sekundah z natančnim strelom zadel za novi dve točki Olimpije, ki je zmagala šele četrtič v tej sezoni.