Daniel Bois je minuto in sekundo pred koncem izkoristil sodniško darilo in Dornbirnu priigral dve pomembni točki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Igor Cvetek
Igor Cvetek je z modre črte zadel za 2:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Vratar Jerry Kuhn je zaradi protesta ob golu Daniela Boisa dobil desetminutno kazen. Kuhn je sicer zbral 29 obramb. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ogorčeni gledalci so na led zmetali vse mogoče predmete. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Oživljeni "železarji" izgubili pri "lisjakih"

i Telemacha Olimpije so v 13. krogu Lige Ebel na domačem ledu z 2:3 izgubili proti Dornbirnu, moštvu, ki jih je zdaj prehitelo na 10. mestu lestvice.
Zmaji so nastopili brez poškodovanega Žige Grahuta in Damjana Dervariča, ki je zbolel, zato sta več priložnosti dobila Matevž Erman in Boštjan Groznik.

Muršak poskrbel za dober začetek
Zmaji so povedli že v 4. minuti, ko je odbiti plošček po strelu Brocka McBrida v drugem poskusu v mrežo pospravil Jan Muršak. V 14. minuti je imela Olimpija skoraj minuto na ledu dva igralca več. A namesto da bi to izkoristila, je Andrew Thomas napravil napako za izključitev, kaznovana igralca Dornbirna sta se vrnila na led, kar je pomenilo številčno prednost za goste. To je izkoristil Matthew Keith, ki je sam pridrsal pred Jerryja Kuhna in ga premagal.

Strelca v 2. tretjini Cvetek in Hečimović
Olimpija je spet vodila v 34. minuti, ko je ob prednosti igralca več z modre črte pod prečko zadel Igor Cvetek. Zmaji so imeli nato še lepo priložnost za 3:1, a je Kevin de Vergilio zadel le prečko. Kazen je sledila. Ob izključitvi Žige Panceta je na 2:2 izenačil John Hečimović.

Bois zadel po sporni akciji
V zadnji tretjini je Olimpija močno pritiskala, a je v vratih gostov blestel Patrick Desrochers. Na drugi strani je Dornbirnu minuto in sekundo pred koncem uspelo zabiti odločilni gol po zelo sporni akciji, saj sta bila pred zmagovitim golom Daniela Boisa storjena prekrška nad Matevžom Ermanom in Miho Verličem. Glavna sodnika Peter Gebei iz Madžarske in Werner Fladenhofer sta storila veliki napaki. Zeleno-beli so protestirali, Kuhn je prejel še desetminutno kazen, gledalci so na led zmetali kopico predmetov, a ostalo je pri srečni zmagi Dornbirna.

V nedeljo bodo zmaji gostovali na Dunaju.

13. krog:
TELEMACH OLIMPIJA - DORNBIRN
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
2.200; Muršak 4., Cvetek 34.; Keith 16., Hečimović 38., Bois 59.

Poraz Jeseničanov v Mariboru
V državnem prvenstvu je prvo tekmo odigralo člansko moštvo HD mladi Jesenice in s 5:2 izgubilo v Mariboru. Železarje je spodbujalo 200 navijačev z Jesenic.