Kevin De Vergilio je dosegel dva gola. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Vratar Jerry Kuhn je odlično opravil svoje delo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija ostaja strup za Dunaj

Prva tretjina se je končala z 0:0, čeprav so imeli gostje veliko premoč v strelih na gol - kar 19:5. Dunaj je v 23. minuti le izkoristil številčno premoč ob izključitvi Igorja Cvetka. Zadel je Joshua Soares.

Sanjskih Olimpijinih deset minut
Toda odgovor domačih je sledil že tri minute pozneje, strelec pa Andrew Thomas, ki je Matthewa Zaba matiral z natančnim strelom od daleč za njegovo desno vratnico. V 32. minuti je Kevin De Vergilio zadel za 2:1, potem ko je zaključil izjemno akcijo Olimpijinega napada. Sanjske Olimpijine minute je malo pozneje zaključil povratnik po poškodbi Matej Hočevar. Velike zasluge za zadetke imata Ken Ograjenšek, ki je za vrati Dunaja osvojil plošček, in podajalec Miha Pesjak.

De Vergilio postavil piko na i
Odločitev o zmagovalcu je po številnih priložnostih na obeh straneh padla v 56. minuti, ko se je gostujoči trener odločil, da v igri na vse ali nič potegne vratarja iz vrat, kar pa se jim je hitro maščevalo, saj je De Vergilio zatresel prazna vrata. Drugi zadetek Soaresa je prišel prepozno.

Zmaji bodo v nedeljo gostovali pri Dornbirnu.