Andrew Thomas med "čiščenjem" ploščka za svojimi vrati. Foto: Aleš Fevžer
Miha Verlič
Miha Verlič je povišal na 2:0. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zimska klasika z napako - porazom proti Celovcu

Zmajem, ki so nastopili brez Jana Muršaka, tako tudi v četrtem poskusu v letošnji sezoni ni uspelo premagati Celovčanov. Vodstvo kluba se je pred začetkom tekme poslovilo od Muršaka in mu podarilo zelene rokavice. Pesničan, ki se bo v sredo vrnil ZDA, kjer se bo začela Liga NHL, je tudi vrgel prvi plošček.

Hokejisti obeh moštev so sicer nastopili v "retro" dresih v spomin na februar 1932, ko sta se v Ljubljani v prvi mednarodni tekmi slovenskega hokeja pomerili ekipi Ilirije in Kaca. Takrat so z 12:1 slavili Celovčani.

Mušič načel mrežo Celovčanov
Olimpija je boljšo igro v prvi tretjini kronala v 16. minuti, ko je Aleš Mušič z desne strani presenetil Reneja Swetteja s projektilom za njegovo bližnjo vratnico. Vratar Celovčanov je bil pokrit, tako da ob silovitem strelu Mušiča ni reagiral. Zmaji so v tem delu "nadstreljali" goste z 9:8.

Doell "izničil" zadetek Verliča
Olimpija je že po dobri minuti igre v drugi tretjini povišala vodstvo, potem ko je Miha Verlič z nizkim strelom za levo vratnico matiral Swetteja. Podal mu je Kevin De Vergilio. A veselje zmajev je bilo kratkotrajno, saj je le 24 sekund pozneje Kevin Doell odbiti plošček po strelu Tomislava Zanoškega poslal za hrbet Jerryja Kuhna.

Olimpija ni izkoristila prednosti 5 na 3
V 34. minuti je imela Olimpija dobro minuto dva igralca več na ledu, česar pa ni izkoristila. V tem obdobju sta izjemni priložnosti zamudila Brock McBride in Žiga Pance. Razmerje strelov po dveh tretjinah je bilo 23:22 za domače.

Pirmann spremenil smer ploščku za 2:2
In kdor ne da, dobi. V 45. minuti, ko je bil izključen Mike Ratchuk, je Michael Siklenka ustrelil z modre črte, Markus Pirmann je podstavil palico in spremenil smer ploščku, ki je končal za hrbtom Kuhna. Ta je izgubil živce in "nokavtiral" Lammersa, tako da je dobil dve minuti kazni.

Zanoški spet odločil
Odločitev o zmagovalcu je padla v 57. minuti, ko je bil Zanoški najspretnejši v gneči pred ljubljanskimi vrati. Hrvaški napadalec je plošček z bekhendom potisnil v mrežo. Zanoški je odločil tudi srečanje na novega leta dan pred tednom dni (2:1). Olimpija je v zadnji minuti poskusila izsiliti podaljšek brez vratarja, a je kmalu prazno mrežo zatresel John Lammers. Končno razmerje strelov je bilo 40:39.

Preložena tekma 32. kroga:
TELEMACH OLIMPIJA - KAC CELOVEC
2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
7.800; Mušič 16., Verlič 22.; Doell 22., Pirmann 45., Zanoški 57., Lammers 60.

DORNBIRN 39 11 3 25 -53 25
INNSBRUCK 39 6 3 30 -108 15 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko