Lani so Kralji izločili St. Louis s 4:0 ob razliki v golih 15:6. Letos se serija odvija povsem drugače. Foto: Reuters
Razmerje v strelih na gol je bilo 29:25 v korist Los Angelesa. Foto: Reuters

"Moral bi zaustaviti ta strel, moral bi. Moja napaka, že drugič zapored. Moral se bom izboljšati," se je posul s pepelom lani najboljši igralec končnice, ki mu je mimo rokavice ušel plošček po dokaj "nedolžnem" strelu Barreta Jackmana.

"Najbrž ni pričakoval, da bom po gibanju svojih rok sprožil na gol. Dvorana je eksplodirala, lep občutek," je povedal Jackman, ki je v rednem delu sezone dosegel le tri zadetke. Quick je na prvi tekmi v podaljšku napravil veliko napako za golom in dobesedno podal tekmecem za odločilni zadetek.
Kralji so igrali precej bolje kot na prvi tekmi. Povedli so v 10. minuti, ko je ob številčni premoči 5 na 3 po podaji Mika Richardsa in Anžeta Kopitarja že po šestih sekundah zadel Dustin Brown. Vodstvo so držali vse do 44. minute. Takrat je Quicka premagal Patrik Berglund. Za končni izid 2:1 je v zadnji minuti poskrbel Jackman.

"Povsem naša krivda je, da smo se znašli v tem položaju. Bili smo popolnoma pripravljeni na tekmo, vedeli smo, kaj moramo narediti, pa nam ni uspelo. Nocoj je bilo bolje kot na prvi tekmi, toda dobri smo bili le dve tretjini," je povedal branilec Kraljev Drew Doughty. Lani je Los Angeles v vseh serijah končnice vodil s 3:0.