Telemach Olimpija je zasedla drugo mesto na Poletni ligi Rudi Hiti. Foto: Drago Cvetanovič
Telemach Olimpija, Team Jesenice
Sašo Rajsar in Igor Cvetek sta se pomerila s pestmi ob koncu druge tretjine. Foto: Drago Cvetanovič
Team Jesenice
Jeseničani bodo v letošnji sezoni igrali v Ligi INL. Foto: Drago Cvetanovič
Nov začetek hokejskega večnega derbija

V zelo dobrem vzdušju so Jeseničani začeli odločno. Ko sta bila na kazenski klopi Matej Hočevar v 2. minuti in Ken Ograjenšek v 5. minuti, je Aleš Sila nekajkrat dobro posredoval. V 10. minuti je bil izključen Miha Verlič, Ljubljančani so plošček izbili daleč od svojih vrat. Vratar Jeseničanov Matic Boh je nespretno skušal posredovati ob ogradi za vrati, plošček mu je odvzel Matej Hočevar in podal pred gol, kjer je Jeff Ulmer zlahka zadel. Razmerje v strelih na vrata po 20 minutah je bilo 12:8 v korist zeleno-belih.

Zelo zanimiva druga tretjina
Tudi drugi del se je začel podobno. Jeseniški igralci so pritiskali, imeli znova "power play", a je nekaj njihovih nevarnih strelov ustavil Sila. Olimpija je za povišanje vodstva sredi tekme znova izkoristila napako tekmecev, ki so izgubili plošček pred svojim golom, vratarja Matica Boha pa je premagal Miha Verlič. Za Jeseničane je imel nato lepo priložnost Nejc Berlisk, za zmaje pa je Alex Berry zadel še prečko. Igra se je nato razživela, Jaka Ankerst je v 33. minuti znižal na 1:2, toda le 13 sekund pozneje je Žiga Pešut poskrbel za 3:1, za popestritev pa sta s pestmi obračunala še Sašo Rajsar in Igor Cvetek. V zadnji minuti je razigrani Ulmer povišal na 4:1.

Železarji slabi ob "power playu"
V zadnji tretjini so zeleno-beli rutinsko zadržali visoko prednost. Jeseničani so imeli znova nekaj priložnosti ob številčni prednosti, vendar niso izkoristili niti minute z dvema igralcema več, v 44. minuti sta bila na kazenski klopi Andrej Hebar in Hočevar. Ljubljančani so imeli kar 26 minut kazni. Končno razmerje v strelih je bilo 30:27 v korist Jeseničanov.

Ekipa Stavanger Oilers je navdušila na turnirju, dobila je vse tri tekme. V soboto so Norvežani s 4:2 premagali Briancon.