Ljubljanski hokejisti so dosegli še osmo zmago v Alpski ligi v sezoni. Danes je bil uspeh še večji, saj so nadigrali in prepričljivo premagali branilce naslova iz Asiaga. Foto: www.alesfevzer.com
Z novimi tremi točkami so se Ljubljančani na lestvici povzpeli tik pod vrh in se današnjim tekmecem (ti imajo tekmo več) približali le na dve točki zaostanka. Foto: www.alesfevzer.com

Začetek tekme pred 1.050 gledalci v Tivoliju ni obetal visoke zmage, saj je Asiago povedel, potem pa so vajeti počasi, a zanesljivo prevzemali zmaji.

Najprej je po veliki napaki gostujoče obrambe za izenačenje poskrbel David Planko, še boljše pa je bilo nadaljevanje v drugi tretjini. Domači so goste povsem stisnili v njihovo tretjino, bili pa so tudi učinkoviti. Za začetek Kristijan Čepon ob številčni prednosti, manj kot minuto zatem je v 28. minuti za povišanje poskrbel Žan Jezovšek, na 4:1 pa je, znova ob "power playu", povišal Miha Zajc.

Hiter gol Asiaga na začetku zadnjega dela gostiteljev ni zmedel, nadaljevali so v ritmu, ki so ga kazali večino dvoboja, kmalu pa so prednost spet povišali na +3 in potem še +4; prvi gol v tej tretjini je dosegel Jezovšek, za drugega in hkrati zadnjega v tivolskem hokejskem večeru pa je poskrbel kapetan Aleš Mušič v 47. minuti.
Mušič: To je dobra napoved za derbi
"Štart ni bil najboljši, v nadaljevanju pa smo ujeli ritem in zmaga je bila zaslužena. To je dobra napoved za derbi. Proti Jeseničanom smo obe tekmi letos odigrali odlično. Pričakujem velik boj, saj imajo železarji zelo dobro ekipo. Na lestvici smo si blizu. Sodimo v vrh Alpske lige, to smo dokazali s sedmimi zaporednimi zmagami. Slabo smo odigrali le tekmo v Gardeni, kjer po dolgi poti nismo bili zbrani. Polovica moštva je novega in morali smo se ujeti na začetku sezone," je pojasnil Mušič.
Klub odlično organiziran, igralci mislijo le na hokej
"Želimo se uvrstiti med najboljše štiri. Klub je od začetka sezone odlično organiziran. Nimamo nobenih pripomb, vse deluje po načrtu. Razmišljamo le o hokeju," je še dodal kapetan.

Železarji z zmago še v igri za napredovanje
Železarji so v drugem krogu celinskega pokala premagali MAC iz Budimpešte s 4:3, tako da še vedno imajo teoretične možnosti za napredovanje.

Začetek je bil dober, Gašper Glavič je železarje povedel v vodstvo v osmi minuti, potem pa so njihovi tekmeci izenačili. Tudi novo vodstvo po golu Blaža Tomaževiča ni zdržalo dolgo, nato pa je Urban Sodja ob izteku drugega dela z igralcem več spet poskrbel za še eno tesno prednost jeseniške ekipe.

Tokrat se Madžari niso vrnili; Sodja je namreč v 54. minuti povišal na 4:2, to prednost pa so Slovenci znali zadržati. MAC se je sicer še približal po tretjem zadetku v 58. minuti, a so Jeseničani le obdržali minimalno vodstvo in zmagali s 4:3.

S tega tekmovanja bo le zmagovalec napredoval v naslednji krog na turnir 3. kroga novembra v Belfastu. Tja so že uvrščeni domači Belfast Giants, poljski GKS Katowice in zagrebški Medveščak.