Fabian Cancellara, zmagovalec 97. Dirke po Flandriji, v objemu dveh lepotic. Foto: Reuters

Dirka je bila hitra, v zadnjem delu v glavni skupini ni bilo veliko kolesarjev; da sem te ugnal, sem moral napasti. Ustrezajo mi tlakovana cestišča, zato sem napadel na zadnjih dveh vzponih, do konca pa sem le delal tisto, kar sem moral.

Fabian Cancellara
Jürgen Roelandts
Tretjeuvrščeni Jürgen Roelandts je bil ob prihodu v cilj popolnoma izmučen. Foto: Reuters

Boonen, trikratni zmagovalec dirke, si je poškodoval levo koleno, komolec in kolk. Prepeljan je bil v bolnišnico, vendar poškodbe niso hujše, saj je lahko v reševalni avtomobil vstopil brez pomoči.

Ob stoletnici dirke (prvo so izpeljali leta 1913) je bil drugi Slovak Peter Sagan, ki je bil najhitrejši v šprintu zasledovalcev, zaostal je minuto in 26 sekund. Tretje mesto je zasedel Belgijec Jürgen Roelandts.

Ključen napad na Paterbergu
Cancellara je imel sicer med dirko kar nekaj težav, med drugim je imel tudi predrto zadnjo gumo. Vseeno je na krilih svojih moštvenih kolegov, predvsem po zaslugi izjemnega Haydona Roulstona, ujel ubežno skupino. Pred zadnjim vzponom na Paterberg so imeli vodilni trije (Cancellara, Sagan in Roelandts) 15 sekund naskoka pred zasledovalno skupino 25 kolesarjev. Proti vrhu vzpona sta Slovak in Belgijec omagala, kar je Cancellara izkoristil, jima pobegnil in kot odličen kolesar v vožnji na čas ciljno črto prečkal slabo minuto in pol pred najbližjima zasledovalcema.

Cancellara: Ustrezajo mi tlakovana cestišča!
"Jasno je, da je zame tu štela le zmaga, vsi pa vemo, kako je v našem športu težko zmagati. Še posebno, ker vsi vedo, kaj bom storil. Edini način, da zmagam, je bil ta, kot sem ga uprizoril. Dirka je bila hitra, v zadnjem delu v glavni skupini ni bilo veliko kolesarjev; da sem te ugnal, sem moral napasti. Ustrezajo mi tlakovana cestišča, zato sem napadel na zadnjih dveh vzponih, do konca pa sem le delal tisto, kar sem moral," je dejal 32-letni kolesar iz Wohlna pri Bernu.

Koren in Božič z istim časom
Slovencev tokrat ni bilo v ospredju. Kristjan Koren je dirko končal na 37. mestu (+2:49), mesto nižje se je z istim časom uvrstil Borut Božič. Grega Bole je za zmagovalcem zaostal skoraj 11 minut in je bil 68.

97. Dirka po Flandriji

Brugge-Oudenaarde, 256,9 km:
1. F. CANCELLARA ŠVI 6:05:58 2. P. SAGAN SLK +1:26 3. J. ROELANDTS BEL isti čas 4. A. KRISTOFF NOR 1:28 5. M. LADAGNOUS FRA 1:38 6. H. HAUSSLER AVS vsi 7. G. VAN AVERMAET BEL 8. S. TURGOT FRA isti 9. J. DEGENKOLB NEM 10. S. LANGEVELD NIZ čas ... 37. K. KOREN SLO 2:49 38. B. BOŽIČ SLO isti čas 68. G. BOLE SLO 10:52