Davide Cimolai je bil najboljši v šprintu. Foto: EPA
Nairo Quintana
Nairo Quintana bo v nedeljo branil sedem sekund naskoka pred Albertom Contadorjem. Foto: EPA

Drugi je bil Nemec Nikias Arndt, tretji pa Belgijec Tosh van der Sande. Osmoljenec dneva je bil Avstralec Cameron Meyer, eden od ubežnikov, ki ga je glavnina ujela 50 metrov pred ciljem. Cimolai je Lampreju, ekipi štirih Slovencev, prikolesaril prvo zmago v sezoni 2016. Quintana je skozi cilj prišel v glavnini in zadržal skupno vodstvo. Sedem sekund je zaostal Alberto Contador, 17 pa tretjeuvrščeni Avstralec Richie Porte.

Borut Božič (Cofidis) je bil 24., Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) je končal na 63. mestu, oba sta bila v času zmagovalca. Matej Mohorič je bil 107., Jan Polanc (oba Lampre-Merida) pa 108., oba sta zaostala minuto in 37 sekund.

Dirka po Kataloniji se bo končala v nedeljo. V prvih 45 kilometrih kolesarje čaka vzpon druge in tretje kategorije, v zaključku pa se bodo nekajkrat povzpeli še na Montjuic.