Imel sem vse podatke o vmesnih časih Martina, po njih sem nadzoroval ritem, na koncu se mi je izšlo.

Michal Kwiatkowski
Bradley Wiggins
Bradley Wiggins se je moral zadovoljiti z 12. mestom. Foto: EPA

Dirka se je začela s 6,7 kilometra dolgim prologom, vožnjo na čas pa je dobil aktualni svetovni prvak Kwiatkowski. Kolesar ekipe Etixx Quick Step je bil za nekaj stotink sekunde hitrejši od Avstralca Rohana Davisa.

Tretje mesto je z zaostankom sedmih sekund zasedel nemški specialist za uro resnice Tony Martin, ki pa je vendarle premagal svojega velikega tekmeca Bradleyja Wigginsa, ki se je moral zadovoljiti z 12. mestom.

Poljak se odlično počuti
"Premagati take mojstre, kot so Martin, Wiggins in drugi, je nekaj neverjetnega. Na roko mi je seveda šlo, da je bila proga kratka, pa tudi ustrezala mi je. Imel sem vse podatke o vmesnih časih Martina, po njih sem nadzoroval ritem, na koncu se mi je izšlo. Do Nice je še dolga pot, a lahko rečem, da se odlično počutim, da imam odlično ekipo, tako da ni skrivnost, da si želim biti visoko," je dejal 24-letni Poljak, ki na dirki nastopa prvič.

Slovenca se po pričakovanju nista posebej izkazala. Najboljši je bil Simon Špilak (tudi največji slovenski adut za skupni seštevek), ki je z zaostankom 32 sekund zasedel 74. mesto. Borut Božič je bil 101. (+ 0:38).