Theo Bos se je veselil zmage v napetem šprintu. Foto: EPA
Petr Vakoč
Petr Vakoč je zadržal skupno vodstvo. Foto: EPA
Mezgec za las ostal brez zmage

Na 174 kilometrov dolgi preizkušnji med Kielcami in Rzeszowom je tretje mesto zasedel Avstralec Michael Matthews. Ekipa Giant Shimano je pripravila odličen položaj za Mezgeca, ki je 250 metrov pred ciljem silovito pospešil in vse je kazalo na njegovo zmago. Bos je švignil iz zavetrja Matthewsa in tik pred ciljno črto pospešil še mimo Mezgeca.
Skupno vodilni je še vedno Petr Vakoč, Čeh ima 27 sekund pred Belorusom Jevgenijem Hutarovičem in Bosom, Mezgec pa je skupno peti z 31 sekundami zaostanka.

Sagan v Tinkoff-Saxo
Slovaški kolesar Peter Sagan, sotekmovalec Slovencev Kristijana Korena in Mateja Mohoriča pri Cannondalu, bo v naslednji sezoni vozil za ekipo Tinkoff-Saxo.

24-letni Slovak, ki je na Dirki po Franciji tretjič zaporedoma osvojil zeleno majico, na Touru sicer ni zmagal niti v eni etapi, prav tako je po njegovih visokih standardih za njim za zdaj povprečna sezona, edino veliko zmago je dosegel na dirki E3 Harelbeke.

Sagana so si sicer v svoji ekipi želeli tudi pri Astani in novi španski ekipi v lastništvu zvezdnika formule ena Fernadna Alonsa.