Jeff Teague je bil nerešljiva uganka za ekipo Indiane, ki tudi letos v končnici kotira zelo visoko. Foto: Reuters

To je zelo frustrirajoče in neprijetno, a serije še ni konec. Prednost domačega parketa bomo dobili nazaj, če bomo zaigrali v obrambi, tako kot znamo. To je bila zgolj ena tekma, ki jo moramo čim prej pozabiti.

Paul George
Kevin Durant
Kevin Durant je k zmagi Oklahome prispeval 33 točk. Foto: Reuters
Chris Paul
Chris Paul kljub 28 točkam ni mogel preprečiti poraza svojih LA Clippersov. Foto: Reuters

Pacersi, ki so redni del sezone v Vzhodni konferenci končali kot najboljši, nikakor niso našli odgovora na izjemno razpoložena Jeffa Teagua, ki je z 28 točkami podrl svoj rekord v končnici, in Paula Millsapa, ki jih je dodal še 25. "Enostavno sem si želel le zmagati," je dejal Teague, ki sicer prihaja iz Indianapolisa.

Izjemno slab drugi polčas Indiane
Tekma se je odločala v tretji četrtini (30:16), v kateri so gostitelji iz igre metali izjemno slabo (5/19), v drugem polčasu, v katerem so bolj ali manj lomili dvomestni zaostanek, so metali z zgolj 35,6-odstotno uspešnostjo. Atlanta je tako dobila prvo tekmo v končnici po letu 2011, ko je v konferenčnem polfinalu dobila tekmo v Chicagu. "Zelo pomembno je proti tako kakovostnemu nasprotniku začeti z zmago," je po uvodni tekmi serije dejal trener gostujoče ekipe Mike Budenholzer in dodal: "O tem se sicer nismo prav veliko pogovarjali, saj je Indiana prvi nosilec Vzhoda z razlogom."

Pri gostiteljih je največ točk zbral Paul George, ki je 24 točkam dodal še 10 skokov in 5 podaj, Lance Stephenson je prispeval 19 točk in 7 skokov.

Durantovih 33 točk za zmago Oklahome
Zmage so se veselili tudi košarkarji Oklahome Cityja, ki so v Chesapeake Energy Areni brez večjih težav odpravili Memphis Bena Udriha (100:86), ki je v prvem polčasu iz igre metal z zgolj 25-odstotno uspešnostjo. Junak tekme je bil pričakovano Kevin Durant, ki se je ustavil pri 33 točkah, 13 jih je dosegel v zadnji četrtini. Zelo razpoložena sta bila tudi Russell Westbrook (23 točk, 10 skokov) in Serge Ibaka, ki je 17 točkam dodal še 9 skokov. Na drugi strani je nekoliko zatajil Zach Randolph, ki je resda vknjižil dvojnega dvojčka (21 točk in 11 skokov), a je zadel zgolj 7 od 21 metov iz igre. Beno Udrih je na parketu prebil 15 minut, iz igre je metal 1/4, enako statistiko je vknjižil pri prostih metih, zgrešil je tudi trojko in na koncu zbral 3 točke. Prispeval je še štiri skoke in podajo.

Vzhod, 1. krog:
TORONTO (3) - BROOKLYN (6) 0:1
87:94 (21:29, 25:21, 16:17, 25:27)
Lowry 22, Vasquez 18, Valančiunas 17 in 18 skokov, DeRozan 14; Williams in Johnson po 24, Pierce 15, Livingston 10.

INDIANA (1) - ATLANTA (8) 0:1
93:101 (22:28, 28:22, 16:30, 27:21)
George 24 in 10 skokov, Stepehenson 19, Hill 12; Teague 28, Millsap 25, Carroll (10 skokov) in Korver po 12.

Zahod, 1. krog:
LA CLIPPERS (3) - GOLDEN STATE (6) 0:1
105:109 (29:24, 23:28, 27:35, 26:22)
Paul 28, Redick 22, Griffin 16, Jordan 11 in 14 skokov; Thompson 22, Lee 20 in 13 skokov, Barnes in Curry po 14, O'Neal 13.

OKLAHOMA CITY (2) - MEMPHIS (7) 1:0
100:86 (29:16, 27:18, 13:31, 31:21)
Durant 33, Westbrook 23 in 10 skokov, Ibaka 17; Randolph 21 in 11 skokov,
Gasol in Conley (11 podaj) po 16, Allen 13 ... Udrih 3 (za dve 1/4, za tri 0/1, prosti meti 1/4) v 15 minutah.