LeBron James na gostovanju v New Yorku ni želel prespati v hotelu novoizvoljenega predsednika ZDA Donalda Trumpa. Foto: Reuters

ujačić je ostal na ničli, Beno Udrih pa spet ni dobil priložnosti za igro.

Atlanta je proti Miamiju prekinila niz sedmih zaporednih porazov. Sokoli so si v treh četrtinah nabrali zalogo 15 točk in slavili s 103:95. Miami, ki se je ob koncu sicer približal na minus šest, ni našel odgovora pod obročema, kjer sta blestela Dwight Howard (23 točk, 17 skokov) in Paul Millsap (21 točk).

Pri zdesetkanem Miamiju je bil s 27 točkami najučinkovitejši Tyler Johnson, ki je postavil rekord kariere. Dragić je v 35 minutah iz igre metal 8/17. 21 točkam je dodal še štiri podaje. Vročica je igrala le z osmimi košarkarji.

Cleveland je v Madison Square Gardnu brez kakršnih koli težav s 126:94 odpravil New York Knickse. Kyrie Irving, LeBron James, ki je še z nekaterimi soigralci bojkotiral bivanje v hotelu Donalda Trumpa, in Kevin Love so presegli mejo 20 točk. Že ob polčasu je bila prednost 15, ob koncu tretje četrtine že 27. Saša Vujačić se v devetih minutah ni vpisal med strelce.

Detroit je s 87:77 klonil v Charlottu, Beno Udrih pa tretjič zapored ni dobil priložnosti za igro. Razlog je vrnitev prvega organizatorja igre Pistonsov Reggieja Jacksona, ki je tokrat dosegel 10 točk. Prvi mož Detroita je bil Andre Drummond s 26 točkami in 20 skoki. Pri Sršenih je bil s 25 točkami najučinkovitejši Kemba Walker.

Na papirju je bil derbi večera obračun med LA Clippersi in Golden Statom, ki pa je bil odločen že v prvi četrtini. Ta del igre so Warriorsi dobili s 37:19 in prednost brez težav držali do konca (115:98). Prvi strelec tekme je bil Klay Thompson s 24 točkami.

Sredine tekme:
ATLANTA
- MIAMI 103:95
Howard 23 in 17 skokov, Millsap 21; Johnson 27, Dragić 21 (met 8/17), 4 podaje in 2 skoka v 35 minutah.

CHARLOTTE - DETROIT 87:77
Walker 25, Batum 14 in 15 skokov; Drummond 26 in 20 skokov, Harris 14, Udrih ni igral.

NEW YORK - CLEVELAND 94:126
Jennings 16, Lee 15, Vujačić 0 (0/2), 3 Podaje in 2 skoka v 9 minutah; Irving 28, James 25, Love 21.

ORLANDO - BOSTON 87:117
Augustin 15; Bradley 23, Crowder 17 in 10 skokov.

BROOKLYN - DENVER 116:111
Lopez 24, Klipatrick 22; Chandler 27 in 15 skokov.

MILWAUKEE - PORTLAND 115:107