Marc Gasol je dosegel 17 točk in zbral 8 skokov. Foto: EPA

Čeprav so Makedonci na začetku drugega polčasa zaostajali za 19, so se vrnili in v 33. minuti celo izenačili na 54. Evropski prvaki so v naslednjih štirih minutah naredili delni izid 10:0 in si le zagotovili zmago.
Pri Špancih je bil najboljši Marc Gasol s 17 točkami in 8 skoki, dvomesten je bil le še Jose Calderon (10). Pri Makedoncih je bil s 14 točkami najučinkovitejši Vlado Ilievski. 11 jih je prispeval Čekovski.

Poljaki, še eni nasprotniki Slovenije v predtekmovanju EuroBasketa, so po slavju proti Italiji (82:79) turnir v Antwerpnu končali s tremi zmagami. Po 17 točk sta dosegla Marcin Gortat in Maciej Lampe. Poljaki so pred tem premagali še Belgijce in Izraelce. Italija je turnir končala s tremi porazi.