Cedi Osman
Cedi Osman in kolegi so Nemce spravili v težek položaj. Foto: EPA
Bogdan Bogdanović
Srbi niso imeli težav z Islandci. Foto: EPA

Zadnji so ugnali gostitelje Nemce (75:80), azzurri pa z izjemno napadalno predstavo favorite Špance. Bilo je 98:105.

Italija je tekmo ob odsotnosti poškodovanega kapetana Luigija Datomeja dobila na krilih svoje NBA-trojke Bargnani, Belinelli in Gallinari, ki je dosegla kar 74 od italijanskih 105 točk. Začel je prvi z 10 točkami v prvi četrtini, nadaljevala pa druga dva po glavnem odmoru, z zares junaško predstavo in kar 29 točkami se je izkazal Gallinari, 27 jih je dodal Belinelli. Italijani so še ob polčasu zaostajali za tri točke (45:42), nato pa drugi polčas začeli s serijo 0:15, ki jim je prinesla veliko prednost 10 točk (47:57). Španci so bili najbližje izenačenju po prostih metih Sergia Llulla (63:67) ob koncu tretje četrtine, a so Italijani s šestimi točkami zapored še pred zadnjo četrtino pobegnili nazaj na +10 (63:73). Nato se niso več resneje približali.

Druga zmaga za Turke v Berlinu
Turčija je pred številnimi priseljenci v Nemčiji dosegla drugo zmago, gostitelje pa čaka težko delo v boju za drugi del prvenstva. Turki so vodili ves čas, največ za 21 točk. Nemci so se nekajkrat v drugem polčasu približali na deset točk zaostanka, tri minute in pol pred koncem pa so po prostih metih Dennisa Schröderja prišli na le devet točk zaostanka (64:73), a v naslednji minuti in pol koša niso dosegli, tako da jim je zmanjkalo časa. Pri Turkih je 17 točk dal Cedi Osman, 16 Semih Erden, po 15 točk sta dosegla Ersan Ilyasova in Ali Muhammed.

Srbi niso imeli težav z Islandci
V prvi tekmi dneva v skupini B so Srbi brez težav odpravili Islandce s 93:64 in se že uvrstili v izločilne boje v Lille. Prvi srbski strelec je bil Nemanja Nedović s 15 točkami, Miroslav Raduljica jih je dodal 13.

Grki so se kar malo poigravali z Gruzijo
S tretjo zaporedno zmago so se v nadaljevanje prvenstva v skupini C praktično že uvrstili tudi Grki, ki so se po začetnem poigravanju kar namučili z Gruzijo. Na koncu je bilo 68:79. Grki so namreč največ vodili za kar 29 točk, vendar se je Gruzija v 29. minuti po delnem nizu 20:5 približala na 42:55, na začetku zadnje četrtine pa na 50:61, vendar so eni glavnih favoritov prvenstva zbrano odgovorili in nasprotnika niso več spustili bližje. Prvi strelec pri zmagovalcih je bil Nick Kalates z 19 točkami.

Hrvaška v drugem polčasu zlomila Makedonce
Hrvaška je v Zagrebu v drugem polčasu zlomila odpor Makedonije in slavila s 73:55. Gostje so prvi polčas dobili z izidom 30:32. V drugem polčasu so gostitelji vendarle prevladali, tretjo četrtino dobili za 12 točk in prišli do dvoštevilčne prednosti, ki je niso več izpustili iz rok. V zadnji četrtini je prednost po akciji prvega strelca tekme Daria Šarića (15) narasla na 20 točk (69:49). 13 jih je dodal povratnik v ekipo Bojan Bogdanović, ki je ob uvodni sobotni tekmi s Slovenijo utrpel pretres možganov in zaigral na lastno željo.