Stephen Curry je iz igre metal 13/22, od tega 6/10 za tri točke. Foto: Reuters

Superzvezdnik Bojevnikov je v zadnjih sekundah zadel oba prosta meta in tekmo končal s 34 točkami, 6 skoki in 5 podajami. Houston je v drugi četrtini vodil že za 16, vendar se je prednost spremenila v zaostanek že do polčasa. Trener gostiteljev Steve Kerr se je odločil, da bo nadaljeval z nizko postavo, kar se mu je na koncu prvega dela obrestovalo z delnim izidom 21:4.

Poškodba centra Dwighta Howarda v zadnji četrtini je k podobni taktiki prisilila tudi Houston, ki sta ga v igri držala James Harden (28 točk, 11 skokov, 9 podaj) in Trevor Ariza (20 točk). Potem ko so Bojevniki dve minuti pred koncem s trojko in polaganjem Curryja ušli na 108:97, se je Houston 14,6 sekunde pred koncem približal le na minus dve. Curry je nato zadel oba prosta meta za končnih 110:106.

"Odvijala se je zanimiva šahovska bitka, saj obe ekipi radi igrata z nizkima postavama," je ključno potezo tekme označil trener Golden Stata Steve Kerr, ki je na centra postavil 201 centimetrov visokega Draymonda Greena. Ta je zbral 13 točk, 12 skokov in 8 podaj. V drugi četrtini je blestel rezervist Shaun Linvingston, ki je v tem delu dosegel 14 od 18 točk.

Hardnu, ki je iz igre metal 11/20, je bilo žal predvsem druge četrtine: "Ne smeš dopustiti moštvu s tako dobrimi strelci lahkih polaganj in dviga samozavesti. To smo naredili v drugi četrtini." Trener Kevin McHale upa, da poškodba kolena Howarda ni hujša. "Upajmo, da bo Dwight nared in da lahko spet zaigramo z visoko postavo. Brez Howarda tega nismo mogli storiti," je povedal McHale, ki je doživel že peti poraz proti Golden Statu v tej sezoni.