Mario Kasun in soigralci so se veselili prve zmage v Evroligi. Foto: EPA
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić je bil najboljši strelec tekme v Moskvi z 19 točkami. Foto: EPA

Španci so se v prvi četrtini zelo dobro upirali favoriziranim Moskovčanom. Joel Freeland je dosegel štiri točke, Earl Rowland pa je zadel trojko ob koncu prvega dela za vodstvo ekipe iz Malage s 14:12. V drugi četrtini sta se razigrala Miloš Teodosić in Andrej Kirilenko, ob odmoru je CSKA vodil s 34:29.

Na začetku drugega polčasa sta Teodosić in Viktor Hrjapa zadela izza črte za 42:32. V nadaljevanju je CSKA-ju uspela še serija 10:0 in po 30 minutah igre je bila dvorana na nogah (62:41).

Unicaja se ni predala
V zadnji četrtini so Španci zaigrali precej bolje. Freeland je z nekaj prodori premešal obrambo Rusov, Berni Rodriguez je zadel za tri točke in minuto pred koncem je bila tekma še odprta (72:66). Odgovornost je na svoja ramena prevzel Teodosić, ki je 44 sekund pred koncem s trojko dokončno potrdil zmago CSKA-ja. Srb je dosegel 19 točk, izza črte je metal 2/7. Kirilenko je prispeval 17 točk, devet skokov in šest ukradenih žog, zadel je 12 od 13 prostih metov.

Zagrebčani do prve zmage
V Zagrebu so bili gledalci priča zelo izenačenem boju, ki je dobil epilog šele v izdihljajih tekme. Dobro minuto pred koncem srečanja so košarkarji Žalgirisa še vodili s 77:76, ko je Marko Popović zadel prosti met, nato pa se jim je povsem ustavilo. Mario Kasun je 44 sekund pred koncem izid poravnal, odločilni koš pa je Kasun zadel 24 sekund pred koncem, ko je uspešno zadel prosti met. Ob zmagi hrvaškega predstavnika je Sašo Ožbolt prispeval dve točki, na parketu pa je prebil dobrih šest minut.

5. krog, skupina A:
FENERBAHČE - CANTU
* 85:83 (17:19, 15:16, 24:17, 17:21)
Onan 18, Sefolosha 14, Savas 13, Bogadanović in Ukić po 12, Vidmar 10 (5/7 za dve) in 6 skokov v 23 minutah; Basile in Mazzarino po 12.