Luis Scola je bil za Goranom Dragićem drugi strelec Phoenixa. Ob 18 točkah je imel tudi osem skokov. Foto: Reuters
Pred dvobojem Los Angeles Lakers - Phoenix so v Staples Centru odkrili bronasti kip najboljšega strelca v zgodovini Lige NBA Kareema Abdula-Jabbarja. Na slovesnosti so bili poleg Jabbarja še številni nekdanji zvezdniki moštva, vključno z Magicom Johnsonon. Med letoma 1969 in 1989 je Jabbar dosegel kar 38.387 točk. Foto: Reuters
David West
Indiana je s 103:83 premagala Dallas. David West je dosegel 15 točk. Foto: Reuters

Dragić je imel tudi sedem podaj. V 36 minutah ni izgubil nobene žoge, njegovi soigralci pa so jih kar 15. V prvi četrtini mu je uspel neverjeten prodor mimo Dariusa Morrisa, ob katerem so gledalci osupnili, komentatorji pa so rekli: Magic Dragić (video). To je bila verjetno najlepša akcija tekme. Ko je Dragić ob koncu tretje četrtine zadel trojko in dosegel svojo 20. točko, je bil dvoboj zadnjič izenačen (82:82). V zadnji četrtini slovenski reprezentant ni bil več tako vroč, Lakersi pa so pobegnili na 101:86.

Bryant dosegel 31 točk, pet trojk "mirovnika"
S svojim učiteljem in nekdanjim soigralcem pri Phoenixu Stevom Nashom se Dragić ni srečal na igrišču, saj Nash zaradi poškodbe še vedno ne igra. Prvi strelec je bil Kobe Bryant z 31 točkami. Metta World Peace je za 22 točk dosegel pet trojk. Lakerse je zadnjič vodil začasni trener Bernie Bickerstaff, ki je dobil tri tekme izmed štirih. V nedeljo bo proti Houstonu prvič na klopi sedel 61-letni Mike D'Antoni.

Prvi poraz New Yorka
Memphis je končal zmagoviti niz New Yorka (105:95), tako da v tej sezoni Lige NBA ni več neporažene ekipe. Zach Randolph je blestel z 20 točkami in 15 podajami, Marc Gasol pa je dodal 24 točk. Za sedmo zaporedno zmago Memphisa je bil ključen delni izid 19:1 v tretji četrtini. Vodstva 21 točk Memphis ni zapravil, gostje so se lahko le približali na osem. Za Knickse, ki so imeli sicer zelo dober met iz igre (51-odstotnega), je Carmelo Anthony dosegel 20 točk.

Batum izenačil rekord kariere
Portland je po podaljšku ugnal Houston (119:117), ki je ob polčasu vodil s 35:51. Nicolas Batum je v tretji četrtini dosegel 14 točk in Portland je bil spet v igri. Na koncu je bil francoski košarkar s 35 točkami (izenačen rekord kariere) prvi strelec tekme. S petimi zaporednimi točkami v podaljšku se je izkazal novinec Damian Lillard, ključen pa je bil koš LeMarcusa Aldridga (skupaj 29 točk) 37 sekund pred zadnjo sireno za vodstvo 119:116.