Visoka zmaga Asvela v Novem mestu

Novomeščani, ki v zadnjem krogu niso imeli več možnosti za napredovanje, so v drugem delu Pokala Fiba dosegli dve zmagi in štiri poraze, uspešnejši pa so bili v rednem delu, ki so ga končali s štirimi uspehi in dvema ničlama. Od štirih slovenskih moštev (Helios Suns, Tajfun, Zlatorog), ki so se preizkusila v tem novoustanovljenem tekmovanju, so se edini uvrstili med 32 najboljših.

Proti 17-kratnemu prvaku Francije je bila Krka brez pravih možnosti za uspeh. Gostje, ki so se potegovali za prvo mesto v skupini in ga z zmago tudi osvojili, so bili boljši vseh 40 minut.

Trener gostiteljev Vladimir Anzulović je odpočil glavne adute za veliko pomembnejše tekme, ki Krko čakajo v Ligi ABA. V odsotnosti prvega strelca Jureta Lalića sta največ točk za Krko dosegla Žiga Dimec (10) in Matic Rebec (8).

Le pet točk Krke v tretji četrtini
Do polčasa so slovenski pokalni prvaki še držali korak (30:35). V tretji četrtini kar osem minut niso dosegli niti točke! Luka Lapornik je s trojko znižal na 33:39 v 22. minuti, nato pa je edini preostali koš v tretjem delu igre dosegel Matej Rojc tri sekunde pred piskom sirene. Tretjo četrtino so Francozi dobili z 10:5. Pri gostih sta bila razigrana veteran David Andersen in Charles Kahudi. V zadnji četrtini je prednost Asvela še narastla in dvoma o zmagovalcu ni bilo.

Zdaj v boj za obstanek v Ligi ABA
Novomeščani se bodo lahko zdaj popolnoma posvetili nastopom v Ligi ABA, kjer si morajo v zadnjih štirih krogih še izboriti obstanek. Trikrat bodo gostovali (Sutjeska, Cibona, Crvena zvezda), vmes pa se doma pomerili z Mega Leksom.