Larry Nance je z izjemnim zabijanjem dvignil gledalce na noge sredi druge četrtine. Foto: Reuters
Stephen Curry
Stephen Curry iz desetih poskusov za tri točke ni zadel niti enkrat. Foto: Reuters
Goran Dragić in DeMar Rozan
Goran Dragić se poskuša prebiti mimo DeMara Rozana. Foto: Reuters
Derrick Rose in Joakim Noah
Derrick Rose in Joakim Noah sta se veselila v Chicagu. Foto: Reuters

Tudi zvesta navijača Jack Nicholson in Lou Adler sta bila presenečena nad sijajno igro mlade ekipe, ki jo vodi Luke Walton (lani je bil popeljal Golden State do rekordnega štarta — 24 zmag).

Bojevniki, ki so 6. marca izgubili z Lakersi v Staples Centru s 112:95, so prikazali še slabšo predstavo dan po veliki zmagi nad Oklahomo. Stephen Curry prvič po 11. novembru 2014 ni zadel trojke (0/10 izza črte). Njegov rekord Lige NBA je tako 157 tekem z zadetim metom izza črte. Warriorsi so bili popolnoma razglašeni pri metih za tri točke (5/32), vse bolj pa se pozna, da pod obročem ni več Andrewa Boguta in Festusa Ezelija. Julius Randle (20 točk in 14 skokov) in Tarik Black sta prevladovala pod obročema, Lou Williams in D'Angelo Russell pa sta odlično vodila igro.

Lakersi so že v prvi četrtini s hitro igro nadigrali utrujene Warriorse. Povedli so z 8:0 in 24:12, Steve Kerr je vzel več minut odmora, a nikakor mu ni uspelo prebuditi zvezdnikov. Larry Nance je z izjemnim zabijanjem dvignil gledalce na noge sredi druge četrtine (36:21). Ob odmoru so imeli Jezerniki 16 točk naskoka (65:49), Curry in Klay Thompson pa sta zgrešila vseh 12 metov za tri točke.

Po tehnični napaki Zaze Pachulie v 27. minuti je Russell zadel prosti met in na semaforju je pisalo neverjetnih 73:52. Golden State je nato le našel pravi ritem. Razigral se je Kevin Durant (27 točk - 70. zapored je presegel mejo 20 točk), Thompson je zadel dve trojki in pet minut pred koncem tretje četrtine je prednost gostiteljev zelo skopnela (75:68). V trenutkih največje krize Lakersov je odgovornost prevzel Russell, ki je s trojko povišal na 80:70.

Na začetku zadnje četrtine je blestel Williams (20 točk), ki je zadel dve trojki zapored in po delnem izidu 10:2 so imeli Lakersi šest minut pred koncem lepo prednost (105:87). Štiri minute pred koncem je Kerr v igro poslal rezerviste in jasno je bilo, da Curry po skoraj dveh letih ne bo zadel trojke.

Lani so Lakersi dobili le 17 tekem, letos pa tri izmed uvodnih šestih, v Staples Centru sta padla Houston in Golden State. Strokovni komentator televizijske postaje ESPN Doug Collins je pojasnil, da je bilo to srečanje sedanjosti in bleščeče prihodnosti Lige NBA.
17 točk Dragića
Goran Dragić je bil ob porazu Miamija v Torontu s 96:87 drugi najboljši strelec svojega moštva. Raptorsi so zmagali tretjič zapored. DeMar Rozan je v statistiko vpisal 34 točk in še na peti tekmi zapored na začetku sezone presegel mejo 30, kar mu je uspelo kot prvemu po Michaelu Jordanu leta 1986! Pred zadnjo četrtino je bila prednost Toronta le tri točke.
Zmagovita vrnitev Noaha in Rosa v Chicago
New York je s 104:117 slavil v Chicagu, potem ko je zadnjo četrtino začel z delnim izidom 10:0. Najbolj razpoložen pri Knicksih je bil Kristaps Porzingis s 27 točkami. Izkazala sta se tudi nekdanja dolgoletna košarkarja Chicaga, ki sta poleti prestopila v New York: Joakim Noah je dosegel 16 točk, Derrick Rose pa 15, ob tem je podelil še 11 podaj. Saša Vujačić je v minuti in 25 sekundah enkrat neuspešno metal za tri. Za Chicago je Dwyane Wade prispeval 35 točk.

Tekme 4. novembra:

WASHINGTON - ATLANTA 95:92
Beal 28, Wall 21 in 10 skokov; Howard (12 skokov) in Schröder po 20.

TORONTO - MIAMI 96:87
DeRozan 34, Ross 20; Whiteside 21 in 16 skokov, Dragić 17 (6/14 iz igre, 3/5 za tri), po 5 skokov in podaj v 36 minutah.

BROOKLYN - CHARLOTTE 95:99
Kilpatrick 19; Walker 30, Batum 18.

CHICAGO - NEW YORK 104:117
Wade 35 in 10 skokov, Butler 26; Porzingis 27, Anthony 25, Lee 17, Noah 16, Rose 15 ... Vujačić brez točk (0/1 za tri) v 1:25.

MEMPHIS - LA CLIPPERS 88:99
Conley 30 in 10 podaj; Paul 27 in 11 podaj, Griffin 14 in 10 skokov.

NEW ORLEANS - PHOENIX 111:112 - po podaljšku
Davis 22 in 11 skokov; Booker 38, Warren 18.

DALLAS - PORTLAND 95:105
Barea 23; Lillard 42 (12/18 iz igre, 5/6 za tri, prosti meti 13/14), Plumlee 19.

UTAH - SAN ANTONIO 86:100