Goran Jeretin je v 25 minutah dosegel 14 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jure Balažič
Čeprav Krka od 11. mesta nima nobene koristi, saj se točke za Evroligo oziroma Evropski pokal delijo le do 8. mesta, so Novomeščani z nizom zmag v zaključku Lige ABA opozorili tekmece v državnem prvenstvu, da je kriza ob menjavi trenerja in okostja ekipe že preteklost. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Luka Lapornik
Zlatorog je v tej sezoni še tretjič izgubil proti Krki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Po posebnem točkovanju so namreč za šesto mesto prejeli 15 točk, kar pomeni, da imajo pred Krko 18 točk prednosti. Za uvrstitev v Evroligo jim zdaj v ligi Telemach zadostuje že 3. mesto, če bi novomeška ekipa ubranila naslov državnih prvakov.

Z delnim izidom 0:9 Krka prevzela pobudo
Krka z zadnjeuvrščeno ekipo ni imela težav. V prvem polčasu je ves čas vodila, toda prav v zadnji akciji je Mitja Nikolič s trojko poskrbel, da sta šli ekipi na odmor z neodločenim izidom 30:30. V drugem polčasu je Krka z delnim izidom 0:9 (v tem nizu je Zoran Dragić zadel trojko) spet prevzela pobudo. Ko je Smiljan Pavić v 33. minuti zadel za 41:55, je bilo vse odločeno.

Krstović poskrbel za napeto končnico
Union Olimpija je v Stožicah pred 3.000 gledalci z 72:68 premagala udeleženca zaključnega turnirja najboljše četverice Budućnost, ki se je v polfinalu želela izogniti Maccabiju. Kazalo je, da je sredi zadnje četrtine že vse odločeno, saj je bilo plus 15 za Olimpijo (65:50). Prvi strelec tekme Bojan Krstović (20 točk) je s petimi zaporednimi točkami goste približal na 69:67, toda Goran Jeretin in Sasu Salin sta bila ob koncu tekme natančna s črte prostih metov.

Košarkarji Heliosa so bili v gosteh neuspešni proti Ciboni (82:72).