Paul Pierce (levo) je bil s 23 točkami prvi strelec Bostona. Carmelo Anthony (desno) je za New York dosegel 20 točk, vendar je zgrešil kar 20 metov iz igre. Foto: Reuters
Carmelo Anthony in Kevin Garnett
Carmelo Anthony in Kevin Garnett sta si imela veliko povedati, sodnik pa tudi ni ostal tiho. Foto: Reuters

Ponedeljkov večer v Ligi NBA je bil v znamenju zmage Washingtona, uspeha Bostona v New Yorku (96:102) in poraza San Antonia v New Orleansu (95:88). Washington, najslabša ekipa letošnje sezone, je zmagala po zaslugi točk Bradleyja Beala v zadnji sekund (video). 19-letni Beal je na vrhu rakete nakazal met in vrgel iz igre dva košarkarja Oklahome, nato pa zadel odločilen met.

Oklahoma deset minut brez koša iz igre
Tekmo je končal z 22 točkami, toliko jih je prispeval tudi Martell Webster. To je bila šele peta zmaga Washingtona v tej sezoni, zanimivo pa je, da je dve dosegel proti finalistoma lanske sezone, saj je 4. decembra presenetil tudi Miami. Washington je sredi tretje četrtine zaostajal s 63:70, nato pa mu je uspel delni izid 23:6. V tem obdobju več kot desetih minut so gostje zgrešili kar 16 zaporednih metov iz igre.

Celticsi zmagali tretjič zapored
Boston je zmagal v Madison Square Gardnu, čeprav je igral brez kaznovanega Rajona Rondoja. Paul Pierce je zbral 23 točk, vključno s košem v zadnji minuti za vodstvo 100:94. Dvoboj je zaznamoval tudi besedni dvoboj med Carmelom Anthonyjem in Kevinom Garnettom. Sodnik jima je dosodil tehnično napako, strasti pa se niso pomirile niti po tekmi, saj je nervozni Anthony (20 točk ob metu iz igre 6/26) tudi pred garderobo "grozil" Garnettu, na novinarsko konferenco pa ga ni bilo. To je tretja zaporedna zmaga Bostona, ki je veliko pridobil z vrnitvijo Averyja Bradleyja.

Skiles ni več trener Milwaukeeja
Beno Udrih bo pri Milwaukeeju dobil novega trenerja. Klubsko vodstvo je namreč s Scottom Skilesom sporazumno končalo sodelovanje. Začasno bo prvi trener moštva njegov dosedanji pomočnik Jim Boylan. Boylan naj bi Milwaukee vodil že na torkovi tekmi v Phoenixu, ko bo za slovenske ljubitelje košarke v ospredju "dvoboj" med Udrihom in Goranom Dragićem. Skiles, ki je bil na klopi Milwaukeeja več kot štiri sezone, je bil v zadnjem letu pogodbe. V sezoni 2009/10 je Milwaukee popeljal do končnice.