Branilec Rogaške Darwin Davis je bil s 13 točkami drugi strelec svoje ekipe. Točko več je dosegel Tadej Ferme. Foto: www.alesfevzer.com
Jan Rizman

Rogaški se je v lepi košarkarski predstavi, ki so jo začinile polne tribune glasnih navijačev, tokrat uspelo izogniti dramatični končnici. Tri minute pred koncem je bilo še izenačeno (61:60), a so nato Slatinčani s čvrsto obrambo naredili delni izid 11:0 in Šenčurju zadali četrti poraz v nizu.

"Znova se je ponovila stara zgodba. V zadnjih trenutkih tekme ni bilo prave osredotočenosti pri najizkušenejših košarkarjih. Do pet minut pred koncem smo imeli še vse v svojih rokah, nato pa se je kolektivna igra podrla, individualnost pa je stopila v ospredje. Zaradi nekaj norih metov, ki smo jih zgrešili, smo izgubili tekmo. Upam, da smo se iz teh porazov kaj naučili," je bil po tekmi kritičen trener šenčurske zasedbe Igor Kešelj.

Manjše presenečenje so pripravili Hopsi, ki so na domačem parketu ugnali Portorož kar s 86:66. Na krilih Jana Rizmana so si že do polčasa priborili dvomestno prednost. Branilec Hopsov je tekmo končal pri 31 točkah (met iz igre 12/19, trojke 7/12, indeks 32), kar je peti najboljši strelski dosežek sezone.