Zadnje sekunde dvoboja Spurs - Thunder so takoj dvignile veliko prahu. Številni mediji in predvsem privrženci košarke so ogorčeni nad spregledanim prekrškom nad Ginobilijem. Foto: Reuters
LeBron James (Cleveland Cavaliers)
Cleveland je v končnicah dobil že deveto zaporedno srečanje z Atlanto, kar je še en razlog, zakaj so James in druščina tako izrazit favorit za napredovanje v konferenčni finale Vzhoda. Foto: Reuters
LaMarcus Aldridge (San Antonio Spurs)
LaMarcus Aldridge je ob zmagi Spursov na prvi tekmi prispeval 32 točk, tokrat pa je bil na drugi tekmi še uspešnejši z 41 točkami. Foto: Reuters

pri sodnikih pritoževali nad vodenjem zadnjih sekund tekme San Antonio - Oklahoma City 97:98.

Dion Waiters je porabil več kot predpisanih pet sekund, da je vrgel žogo v igrišče, ob tem pa je s komolcem podrl Manuja Ginobilija, ki ga je kril. Sodniki so več kot očitni prekršek mirno spregledali, Spursi so vseeno prišli do žoge, saj je Kevin Durant ni mogel zadržati, a je Patty Mills zgrešil trojko za zmago, ob odbijanju žoge pod košem pa se je Kawhiju Leonardu iztekla ura.

V nič je tako šla sanjska predstava LaMarcusa Aldridga, ki je dosegel kar 41 točk ( iz igre 15/21, prosti meti 10/10). A ob tem ni imel prave strelske podpore, Leonard je tako za 14 točk metal iz igre 7/18, do dvoštevilčnega števila točk je prišel samo še omenjeni Argentinec Ginobili (11).

Na igrišču blestela, ob robu se prepirala
Na drugi strani je levji delež opravila naveza Russell Westbrook - Kevin Durant s skupno 57 točkami (29+28), pri čemer sta prva zvezdnika Thunderja tudi prispevala ključne točke v napeti zadnji minuti. Vseeno je bilo med tekmo videti ogromno negodovanja zlasti pri Westbrooku, ki se je med minuto odmora enkrat tudi sporekel z Durantom.

Spursi so slabo začeli tekmo in so zgrešili 12 od prvih 13 metov, a v zadnji četrtini so se s simultanko Aldridgea (13 točk v tem delu igre) vrnili v igro in se 13,5 sekunde pred koncem približali le na točko, čemur je sledil zgoraj omenjeni razplet, ki je malokoga pustil ravnodušnega. Tretja tekma serije bo šele v petek v Oklahoma Cityju.

Cavsi vodili že za 18 točk, a se Hawksi niso predali
Na prvi tekmi dvoboja Cleveland - Atlanta so dodobra spočiti Cavaliersi silovito začeli in sredi tekme proti Hawksom vodili že za 18 točk, a na koncu so vseeno potrebovali zvezdniški met LeBrona Jamesa, da so mirno odločili uvodno tekmo serije v svojo korist s 104:93.

Dobre štiri minute pred koncem je Al Horford celo popeljal gostujoče Sokole v vodstvo z 88:87, sledila je podaja Jamesa za trojko JR Smitha, nato pa je obraz Cavsov še zadel pod prekrškom in izkoristil dodatni prosti met. Za vrnitev Atlante v igro je imel z osebnim rekordom 27 točk velike zasluge Nemec Dennis Schroder.