Po prvi tekmi 1. maja so Oklahomo odpisali praktično vsi. Manj kot dva tedna pozneje so v konferenčnem finalu, kjer se proti Golden Statu obeta prava poslastica. Foto: Reuters
Eden od junakov serije je bil tudi Steven Adams. Foto: Reuters

en že v prvem delu.

Thunderji so si v prvem polčasu nabrali 24 točk prednosti in dvoboj brez večjih pretresov pripeljali do konca. Spursi so se v zadnji četrtini sicer približali na -11, a Kevin Durant, Russell Westbrook in druščina niso dovolili velikega preobrata. Končni izid je bil 113:99.

KD in Russ presegla Kobeja in Shaqa
Izjemni dvojec Oklahome je tokrat prispeval 65 točk. Durant je zbral 37 točk in 9 skokov, Westbrook 28 točk in 12 podaj. S točkami ali podajami sta bila udeležena pri 88 od 113 točkah. V seriji sta dosegla 76 odstotkov vseh točk Oklahome. KD in Russ sta na isti tekmi končnice 34. dosegla vsaj po 25 točk, s čimer sta se na večni lestvici prebila na drugo mesto. Pred Kobeja Bryanta in Shaquilla O'Neala.

Kar se je po prvi tekmi zdelo kot znanstvana fantastika. se je manj kot dva tedna pozneje za San Antonio spremenilo v nočno moro. Oklahoma je bila 1. maja na uvodnem obračunu nebogljena in izgubila za 32 točk, nato pa je dobila štiri od naslednjih petih tekem. In to proti ekipi, ki je s 67. zmagami v rednem delu postavila klubski rekord.

"Uvodno tekmo smo hito pozabili. Po njej smo vstopili v serijo z drugačnim razmišljanje, Vedeli smo, kaj moramo dobiti, da premagamo San Antonio. Spursi so izjemno moštvo. Z istim tempom zmagujejo več kot deset let. Ponosen sem na svoje soigralce," je povedal Westbrook.

Le 31 točk Spursov v prvem polčasu
Tudi tokrat je obramba Oklahome Spurse ustavila pod stotimi točkami. Usoden za San Antonio je bil prvi polčas, ko so dosegli le 31 točk, najmanj v tej sezoni. Faktor X v seriji je bil Novozelandec Steven Adams, ki je tokrat prispeval 15 točk in 11 skokov. Thunderji so spet prepričljivo dobili skok - 50:40.

Oklahoma se je uvrstila v finale Zahodne konference četrtič v zadnjih šestih letih. Samo štirim ekipam v zadnjih 20 letih je uspel tak podvig.

Duncan bo razmislil o življenju
Pri San Antoniu je bil z 22 točkami najučinkovitejši Kawhi Leonard. Tim Duncan je po slabi seriji tokrat dosegel 19 točk, na prejšnjih petih tekmah le 40. 18 točk je prispeval LaMarcus Aldridge. Spet je bil skormen Tony Parker, ki je vknjižil le 6 točk. To je bila verjetno zadnja skupna tekma velike trojke Spursov Duncan-Parker-Ginobili, ki je v končnici dosegla 126 zmag in osvojila štiri šampionske prstane. "O tem se bom odločil, ko bom zapustil to dvorano in razmislil o življenju," je povedal Duncan.