Tina Trebec je bila najzaslužnejša za prvo zmago Celjank v finalu. Foto: MMC RTV SLO
Celjanke povedle v finalu

Kranjčanke so izjemno začele tekmo in povsem nadzorovale potek srečanja. Vodstvo 12:19 iz prve četrtine so do začetka 15. minute (17:27) še nadgradile, a sta njihov nalet zaustavila močna nevihta in puščanje strehe nad dvorano Gimnazije Celje center.

Dobrih 20 minut dolga prekinitev je bolje dela gostiteljicam, ki so že do polčasa ujele priključek, ko je Marica Gajić, z 21 točkami in 13 skoki ena celjskih junakinj, poskrbela za prvo vodstvo svoje ekipe (35:34). Svoj nalet so Štajerke nadaljevale tudi na začetku drugega polčasa. Drugih 20 minut so začele z desetimi zaporednimi točkami ter po dveh minutah in pol igre povedle s 45:34. Triglavanke so v nadaljevanju nekajkrat nevarno zapretile (50:44 in 52:47), a jim je za preobrat zmanjkalo moči.

V dresu Celjank je blestela Tina Trebec z 22 točkami in 13 skoki. Na drugi strani je Ana Ljubenović dosegla 19 točk, Nataša Radulović pa jih je dodala 16. Ekipi igrata na tri zmage, druga tekma pa bo v soboto ob 18.00 v Kranju.

1. SKL (Ž), finale, prva tekma:
ATHLETE CELJE - TRIGLAV 1:0
79:73 (12:19, 23:15, 30:19, 14:20)
Trebec 22 in 13 skokov, Gajić 21 in 14 skokov, Oblak 18, Jagodič 8, Orozović 6, Macura 4; Ljubenović 19, Radulović 16, Zdolšek 14, Piršič 9, Zalar 7, Špacapan 4, Žibert in Adamovič po 2.

Druga tekma bo v soboto v Kranju. Izid v zmagah je v odebeljenem tisku, igrajo na tri zmage.